Ankara Yerden Isıtma Temizleme

Yerden Isıtma Temizliği Sistem Bakımı

Soğuk kış günlerinde doğalgaz faturanız yüksek gelmesine rağmen eviniz ısınmıyor mu? Bunun sebebi yerden ısıtma tesisatınızın bakımını yaptırmamanızdan kaynaklıdır. Oysaki insanlar kolektör vanalarını kısarak yakıt tasarrufu yapacağına inanır. Yakıt tasarrufunda ilk yapılası gereken şey yerden ısıtma temizliği yapılmasıdır. Bu temizlik faturanızı düşürecek ve sistemin daha iyi ısınmasını sağlayacaktır.Yerden ısıtma tesisatlarının temizliği ve bakımı sistemin ömrünü uzatır ve ısı artışına fayda sağlar. Kazan dairesinden yâda kombinizden gelen borular aracılığı ile daire zeminin altında dolaşan sıcak su, evinizi ısıtır ve sıcak kalmasını sağlar. Yerden ısıtmanın en büyük özelliği zemini radyatör gibi kullanarak her bölgeyi eşit derecede ısıtmasıdır. Zemin Sıcaklığı 28-32 derecelerde bile yüksek ısı verimi sağlamaktadır.

yerden ısıtma sistem temizliği

Yerden Isıtma Kalorifer Temizliği

Yerden ısıtma tesisat temizliği, petek temizliğine oranla daha hassas ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Çoğu ısıtma sistemlerinin boruları yüzeyden geçer ya da kılıflı boru olduğu için boru yenisiyle değiştirilebilmektedir. Yerden ısıtma sisteminde zemine döşenen borular üzerine kalıcı şap ve parke yapıldığı için sistem bakımı büyük önem taşır. Yerden Isıtma Tesisat Temizliği, uzman kişilerce yapılması gereken bir uygulamadır. Borular içinde biriken kireç çamurlaşma ve tortu zamanla sistemi verimsiz hale getirmektedir. Tortu oluşumları tesisat borularında ve kombi motorunda çeşitli tıkanmalara sebep olur. Tortuların ve tıkanmaların önüne geçmek için kimyasallı yerden ısıtma temizliği yapılması gereklidir. Yerden Isıtma Tesisat temizliği yapılmayan alanlarda kötü bir koku oluşmaktadır. Bunun sebebi sistemde oluşan bakteri ve mantarlardır. Yerden ısıtma sisteminde kimyasal ve makine ile temizlik yapıldığı için tesisatlarda %100 e varan temizlik sağlanmaktadır. Yerden ısıtma sisteminizde verimli ısı sağlamak için her yıl temizlik yaptırmalısınız. Düzenli bakım yapılan tesisatlarda %20 yakıt tasarrufu %30 ısı artışı sağlanmaktadır. Detayli bilgi için yerden ısıtma tesisat temizliği servisimizle iletişime gecebilir aklınıza takılan tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Ankara Yerden Isıtma Temizleme Servisimizle iletişime geçiniz.
bizi arayın

Yerden Isıtma Sistemlerinin Havası Nasıl Alınır

Yerden ısıtma sistemlerinde verimli bir ısınma alamıyorsanız sistem hava yapmış olabilir. Böyle bir durumda kombi ısıtmıyor ise Yerden ısıtma tesisatının havasını almak gerekir. Kollektör üzerindeki purjörler gevşetilerek, su gelene kadar beklenir. Banyolarda havlupan varsa havlupanın üst kısmında bulunan hava alma tapaları gevşetilerek havası boşaltılır. Kombi üzerindeki purjör gevşetilerek havası alınır. Yerden ısıtma sistemlerinde bulunan suyun eksildiğinde yâda sistemde bulunan suyun boşaltıp tekrar doldurulduğunda yerden ısıtma sistemi hava yapmaktadır. Tesisat sisteminde dolaşan hava verimli ısınmayı engelleyecektir. Yerden ısıtma tesisatının havasını kolektör üzerinde yâda kombi üzerinde alınır. Kolektör üzerinde bulunan hava alma purjörü gevşetilerek tesisat içerisinden hava çıkması sağlanır ne bu işlem su gelene kadar devam eder. Kombi üzerinden purjör gevşetilerek de sistemin havası alınmaktadır. Merkezi sistemlerde ana hat üzerinde hava alma prujörleri vardı sistem hava yaptığı zaman buralardan oluşan hava atılır. Hat üzerinde otomatik hava purjörü yoksa merkezi ısıtma sistemlerinde sürekli hava almak zorunda kalırsınız.

Yerden Isıtmanın Havasını Aldık Isınmıyor

Yerden ısıtma sisteminizin havasını almanıza rağmen ısınma sorunu yaşamaya devam ediyorsanız yerden ısıtma tesisat temizliği yaptırmanız gerekebilir. Ankara yerden ısıtma tesisat temizliği firmamızı arayıp yerden ısıtma temizliği yapan usta çağırabilir kimyasallı yerden ısıtma temizliği yaptırabilirsiniz. Ayda Tesisat Ankara da yerden ısıtma sistemi bakımlarını yapmaktadır

kolektör den hava almak

​Yerden Isıtma Sistemi Nasıl Temizlenir

Tüm bu ayarları yapmanıza rağmen sorununuzun çözülmediğini düşünüyorsa yerden ısıtma tesisat temizliği yaptırmanız gerekebilir. Yerden ısıtma sistemlerinin temizliğini yapan firmamızı arayabilirsiniz. Ayda tesisat deneyimli ustalar ve teknolojik cihazlar ile yerden ısıtma sistemi bakımlarını yapmaktadır. Siz de kimyasallı yerden ısıtma tesisat temizliği yaptırarak tesisatınızın ömrünü uzatabilirsiniz.


bizi arayın

Ankara Yerden Isıtma Tesisat Temizliği

Yerden ısıtma sistem temizleme, yerden ısıtma bakımı, alttan ısıtma temizliği, yerden ısıtma sistem temizliği, yerden ısıtma tesisat temizliği, yerden ısıtma petek temizliği, yerden ısıtma boru temizliği, yerden ısıtma havasını almak, alttan ısıtma havasını almak, yerden ısıtma kollektör su kaçağı, kimyasallı yerden ısıtma sistem temizleme, ilaçlı alttan ısıtma temizliği, yerden ısıtma temizliği nasıl yapılır, yerden ısıtma temizliği yapan firmalar, alttan ısıtma sisteminin havası nasıl alınır, yerden ısıtma, yerden ısıtma tamiri, Ankara Yerden Isıtma Temizleme, yerden ısıtma borularını test yapmak, yerden ısıtma temizliği, yerden ısıtma sıstemi hava alma, yerden ısıtma kollektör temizlik, alttan ısıtma temizliği, alttan ısıtma bakım, mobil sistem temizliği, yerden ısıtma sistem temizleme, yerden ısıtma sistemleri bakımı, alttan ısıtma temizliği. yerden ısıtma tesisatının havası nasıl alınır.

Ankarada Yerden Isıtma Temizliği Yapan Firma

Keçiören yerden ısıtma TemizliğiYenimahalle yerden ısıtma sıstem temizliğiPursaklar yerden ısıtma temizliğiMamak alttan ısıtma temizliğiÇankaya yerden ısıtma temizliğiGölbaşı yerden ısıtma temizliğiÇayyolu yerden ısıtma temizliğiÜmitköy yerden ısıtma temizliğiEtimesgut yerden ısıtma temizliğiSincan alttan ısıtma Petek TemizlemeEryaman yerden ısıtma tesisat temizlemeBatıkent yerden ısıtma temizliği.
Yerden ısıtma tesisat temizliği yapan firma olarak sadece Ankara ilinde hizmet veriyoruz. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak illerinden lütfen iletişim kurmayınız. Ankara alttan ısıtma temizliği servisi.

Ankara Yerden Isıtma Temizleme
Bizi Arayın
Whatsapp