Gölbaşı Petek Temizleme

Gölbaşı Petek Temizleme Servisi

Petek tesisatı, pas kireç ve çamurlaşma sebebi ile kirlenmekte ve tıkanmaktadır. Tıkalı petek tesisatında su devir daimi yeterli şekilde sağlanmadığı için peteklere ısı eşit dağılmamakta, Petek temizleme ilacı, petek temizleme makinesi yardımı ile kullanılır. Petek temizleme kimyasalı, peteğin iç duvarlarına yapışmış olan kireç ve balçık tabasına nüfuz eder. İlacın asit özelliği sayesinde petek çeperine yapışmış inatçı kireç tabakasının kısa sürede sökülmesini sağlar. Petek temizliği yapıldığında ortalama bir metre radyatör için 8 litre su kullanılır. Bir dairede 7 radyatör bulunursa, 60-70 litreye yakın su kullanılır. Yedi radyatörü olan bir daireye yaklaşık bir litre petek temizleme kimyasalı kullanılır. Petek temizleme makinesinin deposuna su ile birlikte petek temizleme ilacı ilave edilir. Ayrıca yaklaşık olarak 30 dakika tesisat sisteminde dolaşması sağlanır. Böylece tesisat sistemi içinde bulunan bütün yabancı cisimler ve tıkalı bölgeler kimyasal ilaçla açılmış olur.
gölbaşı petek temizleme

Petekler Isınmıyor Ne Yapmalıyım?

Isınmayan doğalgaz peteği için ilk yapılması gereken vanalarını kontrol etmeniz. Vanalar saat yönünün tersine açılır. Eğer kapalıysa açarsanız petek ısınır.
Kombi basıncı kontrol edilir. Basınç belli bir seviyenin altına düşerse kombi arıza durumuna geçer. Kombinin göstergesine bakmayana kadar arıza durumunda olduğu fark edilmez. Kombi altındaki su takviye vanası açılır ve su takviyesi yapılır.

Kombi tesisat peteklerimi ne zaman temizletmeliyim?

Gölbaşı Petek Temizleme Servisi, olarak iyi ısıtan peteklere sahip olmanız için periyodik olarak en az 2 yılda 1 defa petek temizliği ve kombi bakımı yaptırmanızı öneriyoruz.
Aksi durumda peteklerinizde eşit sıcaklık dağılımının gerçekleşmemesi sonucu ısınma problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. 
Ayrıca kombiniz çalışırken zorluk çekeceğinden ömrü de kısalmış olacaktır.

Kullanmakta olduğunuz petekler zamanla kirlenmekte, alt ya da üst kısımlarında ısınmayan bölgeler ortaya çıkmakta, ortama kötü kokular yaymaya başlamakta, kombiniz daha sesli çalışmaya ve düzensiz sıcak su basıncı sorununa neden olmaktadır.
Sizinde bu tür problemleriniz varsa peteklerinizin ve kombinizin bakımlarının yapılma süresi gelmiş demektir.
Detaylı bilği için 
Ayda Tesisat  ankara petek temizliği servisimizi arayabilirsiniz.

Petek Temizliği Nezaman Yapılmalı

Petekleriniz eski performansını yitirdiğinde aşağıdaki şikayetleri yaşıyorsanız tesisatınızda tıkanıklık var demektir. Peteklerinizin az ısınma sebeplerinin %90`ı tesisatınızdaki aşırı kirlenmeden kaynaklandığı için petek temizliği yaptırılmalıdır.
1- Peteklerin alt kısmı ısınmıyor
2- Petekler az ısınıyor
3- son petek hiç ısınmıyor
4- Kombi devir dayım yapmıyor
5- kombi arızaya geçiyor
6- Kombi filtresi sürekli tıkanıyor   
Bu durumları yaşadığınız zamanlarda 
petek temizleme servisimizi arayarak  deneyimli ustalarımızdan yardım alabilirsiniz.

şimdi ara

TERMOSTADİK VANA ÖNEMLİMİ

Petek kanallarınızın içinde biriken balçık lı suyun peteklerin alt taraflarına devir daim yapmasını engeller. Petek temizliği yaptırmak sistem içerisinde bulunan suyun sorunsuz dolaşmasını sağlamaktadır. Dolayısıyla daha verimli ısınmanızı sağlamaktadır Ayrıca radyatörlerde termosta tik vana kullanıldığı taktirde %14 civarında tasarruf yapılabilir. Termosta tik vanalar üzerinde oda sıcaklığının  %1 derece düşürülmesi yaklaşık %7 tasarruf anlamına geliyor.
petek içerisinden çıkan pas

Petek temizliği zorunlu ve faydalı bir uygulamadır.

Temizlik detayı
Petek Temizleme 
Makineli Petek Temizleme 
Kimyasallı Petek Temizleme

Gölbaşı Petek Temizleme Firması

Gölbaşı radyatör petek temizleme, Gölbaşı radyatör temizliği, Gölbaşı kombi petek temizleme, Gölbaşı tesisat yıkama, Gölbaşı kombi petek temizliği, Gölbaşı petek temizleme yıkama, Gölbaşı evde petek temizleme, Gölbaşı petek temizleme fiyatları, petek temizleme ilacı, Gölbaşı tesisat temizliği, Gölbaşı kimyasallı petek temizleme, Gölbaşı makineli petek temizleme, Gölbaşı alüminyum petek temizleme, Gölbaşı ilaçlı petek temizleme,

Gölbaşı Petek Temizleme ustası

Akasya Mahallesi petek temizleme, Saraykent Mahallesi petek temizleme, Odabaşı Mahallesi petek temizleme, Ürgen paşa Mahallesi petek temizleme, Narlıca Mahallesi petek temizleme, Ekinci Mahallesi petek temizleme, Serinyol Mahallesi petek temizleme, Akevler Mahallesi petek temizleme, Küçükdalyan Mahallesi petek temizleme, Esenlik Mahallesi petek temizleme, Aksaray Mahallesi petek temizleme, Altınçay Mahallesi petek temizleme, Ceprail Mahallesi petek temizleme, Emek Mahallesi petek temizleme, Gazi Mahallesi petek temizleme, Ovakent Mahallesi petek temizleme, Cumhuriyet Mahallesi petek temizleme, Kuzeytepe Mahallesi petek temizleme,

ANKARA PETEK TEMİZLEME

Gölbaşı Petek Temizleme
Bizi Arayın
Whatsapp