Ankara Petek Temizleme

Petek Temizleme Ankara

Kombiniz çalıştığı halde petekleriniz yeterince ısınmıyorsa petek temizliğine ihtiyacınız var demektir Zamanla yabancı maddeler ve kireç birikerek peteklerin su kanallarını tıkar su dolaşımı bozulan petekler yeterince ısınmadığından evinizde ve iş yerinizde ısı kaybı ve yüksek faturadan kurtulamazsınız Profesyonel yardım almak istiyorsanız hemen Ankara petek temizleme servisimize ulaşın Uzman ekibimiz ve modern cihazlarımızla en kısa sürede size ulaşıp ısınma probleminizi en doğru şekilde çözelim 

Peteklerin Altı Isınmıyor?

Kış mevsiminde peteğin altı ısınmıyor şikâyeti ile çok sık karşılaşırız. Soğuk havada kombiyi çalıştırma ihtiyacı hissettiğimiz için, peteklerin üstü sıcak altı soğuk olduğunu bu zamanlarda fark ederiz petek ısınmıyor veya peteğin altı ısınmıyorsa bu bir sorun olduğu anlamına gelir.. Kalorifer petekleri, kombinin devir daim yaptığı sıcak suyun odaları ısıtmasını sağlarlar.
şimdi ara

Peteklerin Temizliği Nasıl Yapılır

Peteklerin temizlenmesi, çoğu kişinin sandığı gibi petekler sökülerek yapılan bir işlem değildir. Ayrıca hiçbir tadilat veya dağınıklıkta söz konusu değildir. Gelen ekipler sadece banyonuzu kullanırlar. Petek temizleme makinesi, banyonuzda havlupana bağlanır. Kombiye giriş vanaları kapatılır. Bütün peteklerin giriş vanaları kapatılır. Sadece temizliği yapılacak olan peteğin giriş ve çıkış vanası açık bırakılır. Daha sonra makine çalıştırılarak petek temizlenir. Makine, su ve kimyasal yardımı ile peteklere basınçlı suyu göndererek petek içindeki bütün tortuları temizler. Bu işlem sırayla bütün peteklere uygulanır. 
Petek temizliği hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.


petek temizleme ankara

Öncelikle petek içerisindeki su tahliye edilip cihazımız sisteme bağlanır özel kimyasal ile petek içerisinde bulunan tortu çözülerek temizlenir kombi bakımı ve tesisat temizliği yapıldıktan sonra petek havaları ve ısıları kontrol edilir
şimdi ara

           -temizlik öncesi filtre-

temizlik öncesi flitre

Eviniz kirlenmeden ıslanmadan tüm kombi tesisatınızın bakımı tamamlanır ısınamadığınız halde yüksek doğalgaz faturaları ödemekten kurtulun soğuk günlerde sıcacık evinizin tadını çıkarın Profesyonel ekibimiz ve teknolojik alt yapımızla hizmetinizdeyiz AYDA TESİSAT servisimizi arayarak makineli kombi petek temizliği Yaptıra bilirsiniz Petek temizleme işlemi sökülmeden makine ve kimyasallar ile temizlenir. %30 doğal gaz tasarrufu %40 ısı artışı sağlanır

Doğalgaz Petek Temizleme

Evde petek temizliği ne kadar zaman alır. Temizliğin yapılma süresi minimum 1 saat kadar zaman süre gelir ve bu zamanlama kirlilik durumuna göre uzayabilir. Ankara Petek temizleme firması olarak kullandığımız cihaz ve kimyasal profesyonel olarak kullanılan makine ve kimyasallardır.

Kombi Petekler Ne Kadar Sürede Temizlenmeli?

Kullanmakta olduğunuz peteklerin alt yada üst kısımlarında ısınmayan bölgeler varsa, musluklardan az yada hiç su gelmiyorsa, siyah yada koyu kahverengi pis su geliyorsa, kombiniz normale göre sesli çalışıyor veya sıcak suyunuz düzensiz olarak geliyorsa, petek ler ısınmıyor veya yerden ısıtma sistemlerinde bölgesel ısınma problemleri yaşanıyorsa petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir.

şimdi ara

Neden Kombi Petek Temizliği yaptırmalıyım? 

Kalorifer Petek Bakımı ve Kombi Petek Bakımının Avantajları Nedir?
Yakıt tasarrufu sağlar.
Peteklerin dengeli ve daha çabuk ısınmasını sağlar.
Kombinizin ve peteklerinizin ömrünü uzatır.
Kombinin gürültüsüz ve ekonomik çalışmasını sağlar.
Yakıt ta ve faturada tasarruf sağlar

Kombi tesisat peteklerimi ne zaman temizletmeliyim?

Ankara Petek Temizleme Servisi olarak iyi ısıtan peteklere sahip olmanız için periyodik olarak en az 2 yılda 1 defa petek temizliği ve kombi bakımı yaptırmanızı öneriyoruz.
Aksi durumda peteklerinizde eşit sıcaklık dağılımının gerçekleşmemesi sonucu ısınma problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. 
Ayrıca kombiniz çalışırken zorluk çekeceğinden ömrü de kısalmış olacaktır.

Kullanmakta olduğunuz petekler zamanla kirlenmekte, alt ya da üst kısımlarında ısınmayan bölgeler ortaya çıkmakta, ortama kötü kokular yaymaya başlamakta, kombiniz daha sesli çalışmaya ve düzensiz sıcak su basıncı sorununa neden olmaktadır.
Sizinde bu tür problemleriniz varsa peteklerinizin ve kombinizin bakımlarının yapılma süresi gelmiş demektir.
Detaylı bilği için
Ayda Tesisat  ankara petek temizliği servisimizi arayabilirsiniz.

petek içerisinden çıkan pas

petek temizliği öncesi sonrası

Neden Peteğin Altı Isınmıyor?

*Kalorifer peteklerinden bir tanesinin altı ısınmıyorsa, petekte hava olabilir. Bu durumda, peteğin havası alınmalıdır.
*Havası alındıktan sonra peteğin yarısı ısınmıyorsa, petek içinde tortulaşma sonucu su döngüsü kısmen gerçekleşmiyordur. Bu durumda petek temizlenmesi gerekir.
Kombi filtresinin tıkanması sonucu petekler  de su dolaşımı gercekleşmez. Kombi filtresi temizlenmesi gerekir. 

ankara petek temizleme  servisimiz sizlere bu konuda profesyonel destek sunmaktadır.​​
 

Nezaman petek temizligi yaptırmalıyım?

Petekleriniz eski performansını yitirdiğinde aşağıdaki şikayetleri yaşıyorsanız tesisatınızda tıkanıklık var demektir. Peteklerinizin az ısınma sebeplerinin %95`i tesisatınızdaki aşırı kirlenmeden kaynaklandığı için petek temizliği yapılır.
1- Peteklerin alt kısmı ısınmıyor
2- Petekler az ısınıyor
3- son petek ısınmıyor
4- Kombi devir dayım yapmıyor
5- kombi arızaya geçiyor
6- Kombi filtresi tıkanıyor   

Bu durumları yaşadığınız zamanlarda 
makineli petek temizliği servisimizi arayarak  deneyimli ustalarımızdan yardım alabilirsiniz.

petek temizliği sonrası
kalorifer sisteminde  % 40 ısı artışı %30 fatura tasarrufu saglanmaktadır.

​Petek temizliği zorunlu ve faydalı bir uygulamadır.

Petek Temizleme Fiyatları

Firmamız petek temizliği, kombi bakımı konusunda ücretleri her geçen Sene piyasa şartlarına göre ve daire-işyeri büyüklüğüne veya petek sayısına göre belirlemektedir.
Petek temizleme, kombi bakımı, yerden ısıtma sistemleri temizliği alanında, kaliteli makine, araç-gereç ve ekipmanlarımızla uzun senelerin tecrübesi ile hizmet veriyor, Ankara’da petek temizleme ve kombi bakımı alanında önder firmalardan birisi olarak Ayda Tesisat müşteri memnuniyet odaklı iddiamızı sürdürmekteyiz. Petek temizliği yaptırmadan önce ustalarımızla görüşebilir, kafanıza takılan tüm sorulara yanıt alabilirsiniz.

Petek Temizleme Ankara Servisimiz,  ankara ve merkez ilçelerinde en kaliteli hizmeti vermek için 7/24 hizmetinizdedir. Petek Temizleme uygulaması hakkında bilği edinmek için bizi arayabilir, ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Temizlik detayı
Makineli Petek Temizleme 
Kimyasallı Petek Temizleme

Petek Temizleme servisleri

Ankara radyatör petek temizleme, Ankara radyatör temizliği, Ankara kombi petek temizleme, Ankara tesisat yıkama, Ankara kombi petek temizliği, Ankara petek temizleme, Ankara petek temizleme yıkama, Ankara evde petek temizleme, Ankara petek temizleme fiyatları, Ankara petek temizleme kimyasalı, Ankara petek temizleme ilacı, Ankara petek temizleme yorumları, Ankara petek temizleme tavsiye, Ankara radyatör temizleme, Ankara tesisat temizliği, Ankara petek temizleme videoları, baymak kombi petek temizleme servisi, demirdöküm petek temizleme servisi, eca kombi petek temizleme servisi, buderus petek temizleme servisi, vailland petek temizleme servisi, alarko petek temizleme servisi, viessman petek temizleme servisi

Ankara Petek Temizleme