Kimyasallı Petek Temizliği Ankara

Ankara İlaçlı Petek Temizliği

Kimyasalla Petek Temizliği Ankara servisi, Petek tesisatı, pas kireç ve çamurlaşma sebebi ile kirlenmekte ve tıkanmaktadır. Tıkalı petek tesisatında su devir dayım yeterli şekilde sağlanmadığı için peteklere ısı eşit dağılmamakta, Petek temizleme ilacı, petek temizleme makinesi yardımı ile kullanılır. Petek temizleme kimyasalı, peteğin iç duvarlarına yapışmış olan kireç ve balçık tabakasına nüfuz eder. İlacın asit özelliği sayesinde petek çeperine yapışmış inatçı kireç tabakasının kısa sürede sökülmesini sağlar.
petek temizligi önemlidir
Petek temizliği yapıldığında ortalama bir metre radyatör için 8 litre su kullanılır. Bir dairede 7 radyatör bulunursa, 60 - 70 litreye yakın su kullanılır. Yedi radyatörü olan bir daireye yaklaşık bir litre petek temizleme kimyasalı kullanılır. Petek temizleme makinesinin deposuna su ile birlikte petek temizleme ilacı ilave edilir. Yaklaşık olarak 30 dakika tesisat sisteminde dolaşması sağlanır. Böylece tesisat sistemi içinde bulunan bütün yabancı cisimler ve tıkalı bölgeler kimyasal ilaçla açılmış olur kimyasallı petek temizliği ankara servisimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz
bizi arayın

kimyasallı petek temizleme

PETEKLER NASIL TEMİZLENMELİ

Petek temizliği makine ve ilaçlı kimyasal ile yapılmalıdır. Makine banyodan petek tesisatına bağlanır buradan makineye konulan ilaç ile peteklerin tamamı yıkanır. Makine ve kimyasal olmadan yapılan temizlik tesisat içerisinde ki pisliği dışarı atmaz ve tesisatınız temizlenmez.

petek temizleme şeması

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır?

Kimyasallı petek temizliği yapılması iki yılda gerçekleşir. Temizlenmeyen peteklerde ısınma sorunu başlar altı ısınmayan petekler, az ısınan petekler sorunları nedeniyle genel olarak kimyasallı petek temizliği yapılmaktadır.

Merkezi Sistem kalorifer petek temizleme

Sistemde yoğun halde dolaşan tortular, suyun spiral çizerek dönen su ısı iletim kat sayısını ve pompa verimini düşürür. Dolayısıyla yakıt harcamasını da artırır. Örneğin bir radyatörden alınan kalori 700 iken 500 kaloriye düşerek, bunun sonucunda kombi daha çok çalışıp gaz tüketimini artıracaktır. Bu sebepten dolayı partikül oluşumunu engellemek için petek temizliği yapılmalıdır. Ankara Kimyasalla Petek Temizliği servisi olarak kullandığımız kimyasalın en önemli özelliği; kalorifer suyu içerisinde dolaşan pas parçalarını mikro düzeye indirip, birleşmesini engellemesidir. Kalorifer petek temizliği zorunlu bir uygulamadır. İşlem yapılmış peteklerde %30 doğalgaz tasarrufu %40 ısı artışı sağlanmaktadır. Kimyasallı Petek Temizleme Servisimiz,  ankara ve merkez ilçelerinde en kaliteli hizmeti vermek için 7/24 hizmetinizdedir. Petek Temizleme hakkında bilği edinmek için bizi arayabilir, ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.
bizi arayın

Ankara Kimyasal İle Petek Temizliği

Keçiören Kimyasallı Petek Temizleme , Yenimahalle Kimyasallı Petek TemizlemePursaklar Kimyasallı Petek TemizlemeMamak Kimyasallı Petek TemizlemeÇankaya Kimyasallı Petek TemizlemeGölbaşı Kimyasallı Petek TemizlemeÇayyolu Kimyasallı Petek TemizlemeÜmitköy Kimyasallı Petek TemizlemeEtimesgut Kimyasallı Petek TemizlemeSincan Kimyasallı Petek TemizlemeEryaman Kimyasallı Petek TemizlemeBatıkent Kimyasallı Petek Temizliği.

Kimyasallı Petek Temizliği Ankara
Bizi Arayın
Whatsapp