Su Borusu Delindi Nasıl Tamir Edilir

Plastik Su Borusu Delik Tamiri

Su borusu delindiğinde yapmanız gereken ilk çalışma dairenin giriş vanalarını kapatmaktır. Evinizde bir iş yaptırırken matkapla açılan deliğin duvarın arkasında su borusuna denk gelmesi sonucu yanlışlıkla patlatabilirsiniz. Matkabın ucu sivri olduğu için, duvarın içinde görünmeyen su borusunda delik açar. Duvarlara, zemine cakılan civilerde boru delinmesinde etkendir. Duvardan fışkıran suya engel olamazsanız. Yapmanız gereken Ankara delik boru tamir servisimizle iletişime gecip cihazlı tesisatçı usta çağırmak olabilir.
Delik su borusu tamiri

Su Borusu Deliği Nasıl Tamir Edilir

Matkap su tesisat borusunu deldi, çivi deliği, vida deliği, zemin yada duvar içerisinde olan boru delindiği zaman kırma sökme olmadan gerekli ekipmanlar ile AYDA TESİSAT servisimiz tamirini yapmaktadır.
şimdi ara

Su Borusu Delindi

Herkesin evinde, iş yerinde su borusu delinmesi meydana gelebilir. Bazen çürüyen boru, bazen de yapılmaya çalışılırken bozulan tesisat. Bir de kendiliğinden patlayan borular vardır. Su borusu delinmesi kendi kendine mümkün olabilen bir arızadır. Demir borularda zamanla korozyondan dolayı delinme, patlama, çürüme ve aşınma meydana gelir. Plastik su borusu, tek bir noktadan değil zeminin her yerinden su çıkacağı için boruda çatlak olduğu belli olur. Bir boruda delik oluşabilmesi için, matkap ile delik delmek ya da sivri bir şeyle boruya vurmak, delik açmak gerekir. 

Su Borusu Neden Patlar?

1: Demir ve galvaniz borular zamanla çürüyerek su kaçırmaya neden olur, plastik su borularının patlamasının çeşitli nedenleri vardır.
2: Plastik su borusu doğru kesilmemiş olabilir.
3: Plastik su borusu kaynak esnasında kastırılmış olabilir.
4: Plastik su borusu montajında usta hatalarından olabilir.
5: Plastik su borusu kaynağı esnasında makine çok ısıtılmış olabilir.
6: Plastik su borusu kaynağı sırasında makine az ısınmış olabilir.
7: Borular ıslak, montaj yapılan yer tozlu veya pis olabilir.
8: Plastik boru dışarıdan müdahale ile matkapla su borusunun delinmesi, en çok karşılaştığımız olaydır.

Delik Demir Su Borusu Tamiri

Demir borular betonların içinde kalır. Boruda meydana gelen bir patlak durumunda, boru çürümeye başlar. Bu yüzden borular sökülerek tamir edilmez. Çünkü çürümüş bölgeler yumuşak bir hal aldığından bu alanları anahtar ile sıkamazsınız, Bunun yerine demir su borusu deliğinin üzerine kelepçe sıkılarak delik bölge kapatılır. Diger yöntem ise Sun fix kimyasalı denilen boru tamiri macundur. Bu kimyasal boru macunu sayesinde demir su borusu patlağı sökülerek tamir edilmesi yerine boru delikleri, patlak su borusunun delinmiş alanları tıkanıp kapatılmaktadır.
delik su borusu tamiri

Delik Boru Tamir Eden Firma

Plastik su borusu delik tamiri, delik su borusu tamiri, demir boru delik tamiri, delik demir su borusu tamiri, delik boru tamiri, su borusu delik kapatma, pprc boru delik tamiri, kırmadan delik su borusu tamiri, delik plastik boru tamiri, demir boru delindi nasıl tamir edilir, kalorifer borusu delik tamiri, kombi petek borusu delik tamiri, metal su borusu tamiri, galvaniz boru tamiri.
Delik su borusu tamir servisi olarak sadece Ankara ilinde hizmet veriyoruz.
Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldakillerinden lütfen iletişim kurmayınız. 

Su Borusu Delindi Nasıl Tamir Edilir
Bizi Arayın
Whatsapp