Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

TIKALI LAVABO NASIL AÇILIR

Ankara tıkalı lavabo açma, Lavabolarda oluşan tıkanıklık, pis koku su taşmaları oluşmaktadır. Bu sorunlardan kurtulabilmek için evde uygulaya bileceğiniz pratik yöntemler bulunmaktadır. Gider tıkanıklığı açma işleminiz basit yöntemler ile açılmıyorsa, Ayda Tesisatla iletişime geçerek kırmadan tıkalı lavabo açma hizmeti alınız.
Tıkalı lavabo açma

Karbonat, Sirke ve Sıcak Su Kullanarak Lavabo Açma

Tıkalı olan lavabonuza karbonat, sirke ve sıcak su uyguladığınız takdirde, bakteri ve pis kokulardan kurtulursunuz. Tıkanıklığa sebep olan yağ ve bulaşık kalıntılarını çözerek lavabo tıkanıklığını önlemek için çözüm üretmiş olursunuz. Bu yöntemle lavabo giderinin ön kısımları temizlenebilmektedir tıkanıklık gider borularına kadar inmişse profesyonel destek almalısınız.
şimdi ara

Körüklü Pompa ile Lavabo Açma

Mutfak ve banyolarda Lavabo Tıkanıklığı Açmak için körüklü lavabo pompası kullanabilirsiniz. Lavabonun yarısına kadar su doldurup, körüklü Lavabo pompasını lavabo gider borusunun ağız kısmından pompalama yaparak tıkanıklığa neden olan maddeyi yerinden sökerek gider borusuna gitmesini sağlaya bilirisiniz. Bu yöntemle küvet gideri de açılmaktadır.

Vakumlu Lavabo Açma Pompası

Su pompalama yöntemi lavabo tıkanmalarda kullanılır. Vakumlu lavabo pompasını lavabonun deliğine dayayıp yavaşça yukarı kaldırıp hızlı bir şekilde aşağıya doğru bastırın. Bu yöntemle tıkalı lavabo giderinizi açabilirsiniz.

Basıçlı Hava Kullanarak Lavabo Açma

8 bar basınçla çalışan hava kompresörleri, mutfak ve banyo lavaboları ve küvet giderlerinin açılmasında etkili olmaktadır.
Basınç uygulayarak lavabo tıkanıklığı açma işlemi yapılabilir. Kompresörün hortumunu giderin içine göndererek, açık kalan yerleri sıkıca kapatın. Boru içerisinde oluşan basınç tıkalı gideri açılacaktır.

Sulu Elektrik Süpürgesi ile Tıkalı Gider Açma Yöntemi

Su çalışan elektrik süpürgeleri lavabo giderlerini temizlemek için ideal araçlardır. Süpürgenin hortumunu lavabonun ağzına takıp, kenarlarından hava almamasını sağlayın süpürgeyi çalıştırdığınız da gider borusunda oluşan tıkanıklığı açma işlemini başlatacaktır.

Bahçe Hortumu ile Lavabo Açma

Hortumun ucunu lavabo altında bulunan pis su giderinin içerisine gönderin. Hortumun etrafını bir bezle yada poşetle kapatın su geri gelmesin. Musluğu açarak, tıkalı boru içerisine basınçlı su gönderin Bu yöntem ile tıkalı olan tüm lavabolar açılır.

Lavabo Açma Teli Kullanarak Tıkanıklık Açma

Bir nalburdan alabileceğiniz lavabo gideri açma teli ile lavabonuzun alt kısmında gider borusundan içeri doğru teli iterek ve ekseninde döndürülmelidir. Bu işlem tıkalı lavabo borusu açma işlemi gerçekleşene kadar yapılır.
şimdi ara

Pis Su Borularını Düzenli Temizleyin

Lavabo giderlerinde düzenli yapılan lavabo gider açıcı kimyasal maddeler ile temizlikler borularında koku oluşmasını ve giderlerin tıkanmasını önlemektedir. Yağ birikintilerini, kokuları önlemek ve lavabo tıkanıklığını açmak için ürün üzerinde bulunan kullanım talimatını mutlaka uyun.
Tıkalı lavabo gideri açma

Makine ile Gider Tıkanıklığı Açan Tesisatçı Çağırmak

Eğer yukarıda saydığımız yöntemler tıkanan boruda çözüm olmamış ise artık profesyonel destek almalısınız. Ayda Tesisat Tıkalı Gider Açma Servisi robot makine ile pis su boru tıkanıklığını kırmadan açmaktadır. Ayda Tesisat Ankara Geneli tüm ilçelerde 7/24 Lavabo ve Gider Açma hizmeti vermektedir.
Lavabo gideri açma servisi olarak sadece Ankara ilinde hizmet veriyoruz. 
Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak illerinden lütfen iletişim kurmayınız.

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri
Bizi Arayın
Whatsapp