Demetevler Petek Temizleme

Neden Peteklerin Altı Isınmaz

Yenimahalle Demetevler Petek Temizleme, Kış mevsiminde peteğin altı ısınmıyor şikâyeti ile çok sık karşılaşırız. Soğuk havada kombiyi çalıştırma ihtiyacı hissettiğimiz için, peteklerin üstü sıcak altı soğuk olduğunu bu zamanlarda fark ederiz petek ısınmıyor veya peteğin altı ısınmıyorsa kalorifer sisteminde sorun olduğu anlamına gelir. Demetevler Petek Temizleme Servisi, petek temizliği yaptığımız sistemlerde kombiden gelen sıcak suyun peteklerde ısı artışı sağladığını ve altı ısınmayan, az ısınan petek şikayetlerinin ortadan kalktığını görmekteyiz.
Demetevler petek temizleme servisi

Petek Temizliği Nasıl Yapılmalı

Peteklerin temizlenmesi, sandığı gibi petekler sökülerek yapılan ya da petek havası alınarak yapılan bir işlem değildir. Ayrıca hiçbir tadilat veya dağınıklıkta söz konusu değildir. Demetevler petek temizleme servisimizden gelen ekipler sadece banyonuzu kullanırlar. Petek temizleme makinesi, banyonuzda havlupana bağlanır. Kombinin ve Bütün peteklerin giriş vanaları kapatılır. Sadece temizliği yapılacak olan peteğin giriş ve çıkış vanası açık bırakılır. Petek temizleme makinesi çalıştırılarak temizlik işlemine başlanır. Petek temizleme cihazı su ve kimyasal yardımı ile peteklere basınçlı suyu gönderip petek içindeki bulunan bütün tortuları parçalayarak temizler. Bu işlem sırayla bütün peteklere uygulanır. 
Demetevler Petek temizliği hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

şimdi ara

Petekler Isınmıyor Ne Yapmalıyım

Isınmayan doğalgaz peteği için ilk yapılması gereken vanalarını kontrol etmeniz. Vanalar saat yönünün tersine açılır. Eğer kapalıysa açarsanız petek ısınır. Kombi su basıncı kontrol edilir. Basınç belli bir seviyenin altına düşerse kombi arıza durumuna geçer. Kombinin göstergesine bakmayana kadar arıza durumunda olduğu fark edilmez. Petekleriniz hala ısınmıyorsa kalorifer burularında ve petek iç duvarlarında oluşan paslanmadan kaynaklı suyun geçiş kanallarında daralma, kombi filtresin de tıkanma oluşmuştur. Bu durum sizlerin müdahale edebileceği bir durum değildir. Demetevler petek temizleme firması ile iletişime geçmeniz durumunda en kısa sürede Demetevler petek temizliği yapan ustamız bulunduğunuz yere gelip kimyasal la petek temizliği işlemine başlayacak ve oluşan bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

Demetevler Doğalgaz Kombi Petek Temizleme

Demetevler Doğalgaz Petek temizliği ne kadar zamanda yapılır. Temizliğin yapılma süresi minimum 1 saat kadar sürmektedir. Petek temizleme işlemi peteklerin kirlilik durumuna göre uzayabilir. Demetevler Petek temizleme firması olarak kullandığımız cihaz ve kimyasal profesyonel olarak kullanılan makine ve kimyasallardır.
Ankara petek temizleme

Neden Petekler Az Isınır

Kalorifer peteklerinden sadece bir tanesinin altı ısınmıyorsa, peteklerde hava olabilir. Bu durumda, peteğin havası alınmalıdır.
Havası alındıktan sonra da peteğin yarısı ısınmıyorsa, petek içinde tortulaşma sonucu su döngüsü kısmen gerçekleşmiyordur. Bu durumda peteğin temizlenmesi gerekir.
Bazı durumlarda, petek bağlantıları yanlış bağlandığı için istenilen verim elde edilmeyebilir. Bağlantıların değiştirilmesi gerekir.
Düşük ihtimallerden biri de kalorifer peteğinin vanasında bulunan conta tıkanıklığa sebep ya da termostattık vana bozulmuş olabilir.
Kombiye yakın olan petek ısınıyor ama uzaktaki peteklerin alt kısmı ısınmıyorsa, Reglaj ayarı yapılmalıdır. Bu ayarlama sorununuzu çözecektir.
Kombi filtresinin tıkanması sonucu da peteklerde sıkıntı yaşanabilir. Kombi filtresi temizlenmesi gerekir.
Isıtma tesisatında bulunan bir kaçakta peteklerin altının ısınmamasına neden olabilir. Bu durumda termal kamera ile tesisat kontrol edilmeli ve kaçak tespit edilmelidir.

şimdi ara

Petek temizliğinin faydaları Nelerdir

Demetevler Petek Temizleme Mülkünüzü daha verimli bir şekilde ısıtmaya yardımcı olur, böylece enerji maliyetlerini düşürür. Borularda ve radyatörlerde tıkanmaları temizler. Radyatörlerde ve dahili ısıtma elemanlarında korozyonu önlemeye yardımcı olur. Petekler oluşan soğuk noktaları yok eder. Kombi pompasının ses yapmasını önler. Isıtma sisteminizin yaşlandıkça ürettiği gürültüyü (kettling) azaltır. Kombinizin ömrünü uzatır.
Yeni bir kombi taktırıyorsanız, radyatör veya petekleri değiştiriyorsanız, herhangi bir pas, tortu kalıntısının yeni malzemeyi tıkamaması için önce kombi petek temizliğini yaptırmanızı öneririz.

Demetevler Petek Temizleme Fiyatları

Demetevler petek temizleme servisimiz petek temizliği, kombi bakımı konusunda petek temizleme ücretlerini her geçen sene piyasa şartlarına göre ve daire ya da işyerinin büyüklüğüne veya petek sayısına göre belirlemektedir. Petek temizleme, kombi bakımı, yerden ısıtma sistemleri temizliği alanında, Teknolojik makine, araç -gereç ve ekipmanlarımızla uzun senelerin tecrübesi ile hizmet veriyor. Demetevler de petek temizleme ve kombi bakımı alanında önder firmalardan birisi olan Ayda Tesisat müşteri memnuniyet odaklı iddiamızı sürdürmekteyiz. Petek temizliği yaptırmadan önce Demetevler kombi petek temizleme servisimizle görüşebilir, kafanıza takılan tüm sorulara yanıt alabilirsiniz. Petek Temizliği Demetevler Servisimiz, kaliteli hizmeti vermek için 7/24 hizmetinizdedir. Demetevler petek temizleme fiyatları ve Petek Temizleme uygulaması hakkında bilgi edinmek için bizi arayabilir, ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Demetevler Petek Temizleme Firması

Yenimahalle Demetevler radyatör petek temizleme, Demetevler radyatör temizliği, Demetevler kombi petek temizleme, Demetevler tesisat yıkama, Demetevler kombi petek temizliği, Demetevler petek temizleme, Demetevler petek yıkama, Demetevler kaskat sistemi petek temizleme fiyatları, Demetevler tesisat temizliği, Demetevler baymak kombi petek temizleme servisi, Demetevler demir döküm petek temizleme servisi, Demetevler eca kombi petek temizleme servisi, Demetevler buderus petek temizleme servisi, Demetevler vailland petek temizleme servisi, Demetevler alarko petek temizleme servisi, Demetevler viessman petek temizleme servisi, Demetevler merkezi sistem kazan, petek, radyatör temizleme, Demetevler petek temizleme fiyatı ücreti,
şimdi ara

Petek Temizliği Yapan Usta

Petek Temizleme 
Makineli Petek Temizleme 
Kimyasallı Petek Temizleme

Not: Sizlere makinesiz, ilaçsız, kimyasal sız, petek temizliği yapacağını söyleyen kişilere inanmak yerine önce MAKİNESİZ PETEK TEMİZLEME makalemizi okuyunuz.

ANKARA PETEK TEMİZLEME

Demetevler Petek Temizleme
Bizi Arayın
Whatsapp