Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır

CİHAZLA SU KAÇAĞI TESPİTİ NASIL YAPILIR

Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır, Su kaçağı ev, işyerleri, binalar için büyük bir sorundur. Kaçak olan yerde alt kata su damlaması, duvarlarda nemlenme, sıva dökülmesi, boya dökülmesi. su kaçağının kaynağını bulmak için çeşitli yöntemler kullanılır. Kimi zaman duvarlar, fayanslar kırılır; kimi zaman yeni teknolojilerle kırmadan su kaçağı bulunur. Su sayacınız muslukların kapalı olmasına rağmen sürekli dönüyor, su faturalarınız yüksek geliyor, fayanslarınızda sararmalar, duvarlarınızda renk değişiklikleri meydana geliyor, ıslak ya da kuru zeminlerde sürekli su beliriyor ve rutubet ile kötü koku sorunu yaşıyorsanız su kaçağı problemi var demektir. Ankara su kaçak tespiti servisimizi arayabilir deneyimli ustalarımızdan gerekli bilgiyi alabilirsiniz.
cihazla su kaçak tespiti

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri Nelerdir

Kırarak Su Kaçağı Bulma, Su kaçağı bulmada bilinen en eski yöntemlerden biri kırarak kaçak bulma yöntemidir fakat bu yöntem hem masraflı hem de zahmetlidir, ayrıca tespiti ve tamiri uzun zaman alır. Bu yüzden su kaçağından müzdarip kişiler kırmadan su kaçağı bulma yöntemini tercih ederler.

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir

1: Termal kamera ile kırmadan su kaçağı bulma. Bu yöntem Termal kameralı su kaçağı bulma da yardımcı olurken, kaçağın yerini belirlemek için çok etkili bir yöntem değildir. 
2: Kamera görüntüleme yöntemi ile kırmadan su kaçağı tespiti. Bu yöntemle sadece atık su gider boruları su kaçağı kontrol edilebilir. Kamera pis su giderlerinde kırılmış boru ya da çatlak boruları ortaya çıkarır. Kamera görüntüleme de sadece su kaçıran yerin üzerindeki bölüm açılır ve pis su gider tamiri edilmeye başlanır.
3: Akustik dinleme ile kırmadan su kaçağı bulma. Su kaçaklarında boru patlaklarını bulmanın en etkili ve en yaygın kullanılan yöntemi akustik su kaçak dinleme yöntemidir. Bu yöntem maliyeti düşük olan ve kısa sürede sonuç veren bir tekniktir, su tesisatında uzmanlaşmış usta kaçak sesine odaklanmalıdır. Bununla birlikte, su kaçağı dinleme ile su kaçağı tespit etme işlemi uygular.
4: Nem ölçme yöntemi ile kırmadan su kaçağı tespiti. 
Nem ölçme yöntemi, duvar ve zemin aralarında ıslanmış olan bölgenin nem seviyesi ölçümü ile su kaçağı tespit edilir ve su kaçak tamiri yapılır.
Ev ve işyerinizde su sızıntısısu patlağı gibi acil tamirat gerektiren durumlarda, AYDA TESİSAT firmamızı aramanız taktirde Kırmadan su kaçağı tespiti servisimiz, konusunda uzman ve deneyimli ustalarımızı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer. 7/24 hizmet veren Ankara su kaçak tespiti servisimiz deneyimli usta ve teknolojik cihazlarla hizmet vermektedir.

Su Kaçağı Bulma

Cihazla su kaçak tespit servisi olarak sadece Ankara ilinde hizmet veriyoruz. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak, illerinden lütfen iletişim kurmayınız. Ankara cihazla su kaçak tespiti.
ANKARA SU KAÇAK TESPİTİ

Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır
Bizi Arayın
Whatsapp