Söğütözü Petek Temizleme

Söğütözü Kimyasal İlaçlı Petek Temizliği

Söğütözü petek temizleme servisi, Zaman içerisinde kalorifer tesisatında ısınma sorunları yaşanmaktadır. Petek içerisinde biriken pas, kireç, çamurlaşmış su, kombi ve petek kanallarında suyun devir daim yapmasını engelleyecektir. Kireç ve pasın etkisi arttıkça peteğin altı ısınmıyor, son petek ısınmıyor, kombi arızaya geçiyor gibi şikayetler de artmaktadır. Bu durum kombiden çıkan sıcak su peteklere eşit derecede iletmediğinde kaynaklıdır. Petek tesisatının tıkanması ilerleyen aşamada pompa arızasına, kombinin yanma odacıklarında tıkanmalara sebep olabilir. Kombi petek sisteminde ısı verimi iyi olabilmesi için en az iki yılda bir kombi petek bakımı yapılması gerekir.
Söğütözü petek temizleme

bizi arayın

Makinalı Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Kimyasal ilaçlı tesisat temizliği yapılmayan sistemlerde, kombiden çıkan sıcak suyun Petek kanalları içinde dönüş yapamayacağı için sıcak su soğumaya başlar. Petek içerisinden dönüş yapamayan su kaybına uğrar ve az ısınır çok ödersiniz. Peteğin altı ısınmıyor, petekler soğuk oluyor, peteğin yarısı neden ısınmıyor, son petek ısınmıyor, odalarda ısınmayan petek var, gibi şikâyetleri her zaman duyuyoruz. Kombi Peteklerin temizlenmesi, petekler sökülerek yapılan bir işlem değildir. Söğütözü petek temizleme firmasından Gelen ekipler sadece banyonuzdan işlem yaparlar Petek temizleme makinesi, banyonuzda havlupana bağlanır. Kombi vanaları ve Bütün peteklerin giriş vanaları kapatılır. Sadece temizliği yapılacak olan peteğin giriş ve çıkış vanası açık bırakılır. Makine ve kimyasal yardımı ile peteklere basınçlı su göndererek petek içindeki bütün tortuları temizler. Bu işlem sırayla bütün peteklere uygulanır. Eviniz kirlenmeden ıslanmadan tüm kombi tesisatınızın bakımı tamamlanır ısınamadığınız halde yüksek doğalgaz faturaları ödemekten kurtulun soğuk günlerde sıcacık evinizin tadını çıkarın. Petek temizliği hakkında daha detaylı bilgi almak için Ankara Söğütözü petek temizleme servisiyle iletişime geçebilirsiniz.

Petek Temizliğinin Faydası

Söğütözü Petek Kombi Temizleme, peteklerin daha verimli bir şekilde ısıtmaya yardımcı olur, böylece enerji maliyetlerini düşürür. Borularda ve radyatörlerde tıkanmaları temizler. Radyatörlerde ve dahili ısıtma elemanlarında korozyonu önlemeye yardımcı olur. Petekler oluşan soğuk noktaları yok eder. Kombi pompasının ses yapmasını önler. Isıtma sisteminizin yaşlandıkça ürettiği gürültüyü azaltır. Kombinizin ömrünü uzatır. Yeni bir kombi taktırıyorsanız, radyatör veya petekleri değiştiriyorsanız, herhangi bir pas, tortu kalıntısının yeni malzemeyi tıkamaması için önce kombi petek temizliğini yaptırmanızı öneririz.

Kalorifer Sistemi Petek Temizliği

Kalorifer petekleri ısıtamıyorsa sisteminizde bir sorun var demektir. Kombiye yakın olan petek ısınıyor ama uzaktaki peteklerin alt kısmı ısınmıyorsa, Reglaj ayarı yapmanız gerekir. Bu ayarlama sorununuzu çözecektir. Kalorifer peteklerinden sadece bir tanesinin altı ısınmıyorsa, ısınmayan petekte hava olabilir. Peteğin havası alınmalıdır. Havası alındıktan sonra peteğin yarısı ısınmıyorsa, petek içinde tortulaşma sonucu su döngüsü kısmen gerçekleşmiyordur. Bu durumda peteğin temizlenmesi gerekir. Söğütözü kimyasallı petek temizleme servisimizle iletişime geçiniz.

Söğütözü İlaçlı Petek Temizleme

Söğütözü ilaçlı petek temizliği, Kombi petek sisteminde ısı kaybı olmaması için her yıl kimyasallı kombi petek temizliği yaptırmanız gerekir. Düzgün ısınmayan kombi ve petekler doğalgaz faturanızın artmasına sebep olacak ve kombi derecesini yükseltmeniz durumunda bile peteklerinizden istenilen sıcaklığı alamadığınız için evinizi ısıtamayacaksınız. Kalorifer sisteminde verimli sıcaklık alabilmek için düzenli olarak kombi petek bakımı yapılması gerekir. Kaloriferlerin üstü sıcak alt tarafları soğuk olacağı için istenilen sıcaklık sağlanamaz.

Peteklerin Altı Neden Az Isınıyor

Peteklerin altı neden az ısınıyor, Kış aylarında yüksek derece de yaktığınız kombiniz radyatör ve peteklerin alt kısmını ısıtamıyorsa tesisat sisteminde pas ve tortu oluşmuş ve bu durumdan kaynaklı petek kanalları tıkanarak suyun devir daim yapmasını engellemiştir. Sistem içerisinde dolaşamayan sıcak su tıkalı petek kanallarını ısıtamadığı için peteklerin altı soğuk üst kısmı sıcak olacaktır. Bu durumun düzelmesi için Söğütözü petek temizleme servisimizle iletişime geçebilir ilaçlı kombi petek temizliği yaptırabilirsiniz.
söğütözü petek temizliği

Petekler Isınmıyor Ne Yapmalıyım

Isınmayan doğalgaz peteği için ilk yapılması gereken vanalarını kontrol etmeniz. Vanalar saat yönünün tersine açılır. Eğer kapalıysa açarsanız petek ısınır. Kombi su basıncı kontrol edilir. Basınç belli bir seviyenin altına düşerse kombi arıza durumuna geçer. Kombinin göstergesine bakmayana kadar arıza durumunda olduğu fark edilmez. Petekleriniz hala ısınmıyorsa kalorifer burularında ve petek iç duvarlarında oluşan paslanmadan kaynaklı suyun geçiş kanallarında daralma, kombi filtresin de tıkanma oluşmuştur. Bu durum sizlerin müdahale edebileceği bir durum değildir. Söğütözü petek temizleme firması ile iletişime geçmeniz durumunda en kısa sürede Söğütözü da petek temizliği yapan ustamız bulunduğunuz yere gelip kimyasal la petek temizliği işlemine başlayacak ve oluşan bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

bizi arayın

Söğütözü Petek Temizleme Fiyatı

AYDA TESİSAT petek temizliği, kombi bakımı konusunda petek temizleme ücretleri her geçen sene piyasa şartlarına göre ve daire-işyeri büyüklüğüne veya petek sayısına göre belirlemektedir. Petek temizleme, kombi bakımı, yerden ısıtma sistemleri temizliği alanında, kaliteli makine, araç-gereç ve ekipmanlarımızla uzun senelerin tecrübesi ile hizmet veriyor, Söğütözü petek temizleme ve kombi bakımı alanında önder firmalardan birisi olarak Ayda Tesisat müşteri memnuniyet odaklı iddiamızı sürdürmekteyiz. Petek temizliği yaptırmadan önce ustalarımızla görüşebilir, kafanıza takılan tüm sorulara yanıt alabilirsiniz. Petek Temizleme Söğütözü Servisimiz, kaliteli hizmeti vermek için 7/24 hizmetinizdedir. petek temizleme fiyatları ve Petek Temizleme hakkında bilgi edinmek için bizi arayabilir, ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Kombi Petek Temizliği Ne Kadar Zamanda Yapılır

Petek temizliği yapılma süresi minimum bir saat kadar sürmektedir. Petek temizleme işlemi peteklerin kirlilik durumuna göre uzayabilir. Söğütözü Petek temizleme firması olarak kullandığımız cihaz ve kimyasal profesyonel olarak kullanılan makine ve kimyasallardır.

Söğütözü Petek Temizliği Yapan Usta

Petek Temizleme 
Makineli Petek Temizleme 
Kimyasallı Petek Temizleme

Söğütözü Petek Temizleme Firması

Söğütözü radyatör petek temizleme, tesisat yıkama, kombi petek temizliği, petek yıkama, Söğütözü kaskat sistemi petek temizleme fiyatları, tesisat temizliği, petek temizleme videoları, baymak kombi petek temizleme servisi, demir döküm petek temizleme servisi, eca kombi petek temizleme servisi, buderus petek temizleme servisi, vailland petek temizleme servisi, alarko petek temizleme servisi, viessman petek temizleme servisi, Söğütözü merkezi sistem kazan, petek, radyatör temizleme, petek temizleme fiyatı ücreti, Söğütözü ilaçlı petek temizleme, kimyasallı petek temizleme, Çankaya Söğütözü Petek Temizleme Servisi,

ANKARA PETEK TEMİZLEME

Söğütözü Petek Temizleme
Bizi Arayın
Whatsapp