Keçiören Petek Temizleme

Keçiören Kimyasallı Petek Temizleme Servisi

Keçiören petek temizleme, Petek tesisatı, pas kireç ve çamurlaşma sebebi ile kirlenmekte ve tıkanmaktadır. Tıkalı petek tesisatında su devir daimi yeterli şekilde sağlanmadığı için peteklere ısı eşit dağılmamakta, Petek temizleme ilacı, petek temizleme makinesi yardımı ile kullanılır. Petek temizleme kimyasalı, peteğin iç duvarlarına yapışmış olan kireç ve balçık tabasına nüfuz eder. İlacın asit özelliği sayesinde petek çeperine yapışmış inatçı pas, kireç tabakasının kısa sürede sökülmesini sağlanır ve makine ile dışarı atılır.

Keçiören petek temizleme

Peteklerin Altı Neden Isınmıyor?

Kış mevsiminde peteğin altı ısınmıyor şikâyeti ile çok sık karşılaşırız. Soğuk havada kombiyi çalıştırma ihtiyacı hissettiğimiz için, peteklerin üstü sıcak altı soğuk olduğunu bu zamanlarda fark ederiz petek ısıtmıyor veya peteğin altı ısınmıyorsa bu bir sorun olduğu anlamına gelir. Kalorifer petek temizliği bu durumlarda yapılması gerek elzem uygulamadır.
şimdi ara
Kombi Petek Temizliği Yaptırmalıyım?

  • Önemli hususlardan bir tanesi Yakıt tasarrufu sağlamasıdır.
  • Petek yıkama, daha hızlı ve petekler arasında eşit sıcaklık sağlayacaktır.
  • Petek temizliği, Kombi ve peteklerin ömrünü uzatmaktadır.
  • Kombi ekonomik çalışarak yakıt tasarrufu etmenizi sağlar.

tıkanmış kombi filitresi

Petek Temizliğinin Yararları Nelerdir?

  • Kombinizi düşük derecede yakmanız durumunda Peteklerden daha yüksek ısı sağlanacaktır.
  • Kombiye yakın ilk petek ve uzak olan son petek eşit ısınacaktır.
  • Petekler içerisinde oluşan pas, kir, tortu kombi pompasını ve filtreleri tıkaması önlenecektir.
  • Kombi gürültüsüz ve ekonomik mod da çalışacaktır.
  • Pas ve tortu önleyici kimyasallar sayesinde peteklerde korozyon oluşumu engellenecektir.

şimdi ara

Peteklerin Temizliği Nasıl Yapılır?

Peteklerin temizlenmesi, çoğu kişinin sandığı gibi petekler sökülerek yapılan bir işlem değildir. Ayrıca hiçbir tadilat veya dağınıklıkta söz konusu değildir. Gelen ekipler sadece banyonuzu kullanırlar. Petek temizleme makinesi, banyonuzda havlupana bağlanır. Kombiye giriş vanaları kapatılır. Bütün peteklerin giriş vanaları kapatılır. Sadece temizliği yapılacak olan peteğin giriş ve çıkış vanası açık bırakılır. Daha sonra makine çalıştırılarak petek temizlenir. Makine, su ve kimyasal yardımı ile peteklere basınçlı suyu göndererek petek içindeki bütün tortuları temizler. Bu işlem sırayla bütün peteklere uygulanır. Petek temizliği hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz. 

İlaçlı Petek Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği yapıldığında ortalama bir metre radyatör için 8 litre su kullanılır. Bir dairede 7 radyatör bulunursa, 60-70 litreye yakın su kullanılır. Yedi radyatörü olan bir daireye yaklaşık bir litre petek temizleme kimyasalı kullanılır. Petek temizleme makinesinin deposuna su ile birlikte petek temizleme ilacı ilave edilir. Ayrıca yaklaşık olarak 30 dakika tesisat sisteminde dolaşması sağlanır. Böylece tesisat sistemi içinde bulunan bütün yabancı cisimler ve tıkalı bölgeler kimyasal ilaçla açılmış olur. kimyasallı petek temizliği keçiören servisimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

kimyasallı petek temizleme

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır?

Petek temizliği yapılması iki yılda gerçekleşir. Temizlenmeyen peteklerde ısınma sorunu başlar altı ısınmayan az ısınan petekler sorunları nedeniyle genel olarak kimyasallı petek temizliği yapılmaktadır. Temizlik yapılmayan peteklerde sistem içerisinde ki pisliğin zemine çökmesi ve burada sertleşmesine sebep olmaktadır. Bu durum peteklerin alt kısmının ısınmamasına az ısınmasına kombinin verdiği sıcaklığın peteklere yansımamasına bütün peteklerin eşit olarak ısınmamasına sebep olmaktadır. Kalorifer petek temizliği zorunlu bir uygulamadır. İşlem yapılmış peteklerde %30 doğalgaz tasarrufu %40 ısı artışı sağlanmaktadır.

şimdi ara

Kalorifer Petek Temizleme

Kombi peteklerin daha iyi ısıtması için kalorifer petek temizliği yapılması gerekmektedir. Temizlik işlemi petek sayısına göre 50 dk ile 90 dk arasında yapılmaktadır. Kombi petek temizliği yapılırken petekler sökülmeden makine ile temizlenmektedir. Keçiören petek temizleme servisimizi aradığınız taktirde detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Kombi tesisat peteklerimi ne zaman temizletmeliyim?

İyi ısıtan peteklere sahip olmanız için periyodik olarak en az 2 yılda 1 defa petek temizliği ve kombi bakımı yaptırmanızı öneriyoruz. Aksi durumda peteklerinizde eşit sıcaklık dağılımının gerçekleşmemesi sonucu ısınma problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca kombiniz çalışırken zorluk çekeceğinden ömrü de kısalmış olacaktır. Kullanmakta olduğunuz petekler zamanla kirlenmekte, alt ya da üst kısımlarında ısınmayan bölgeler ortaya çıkmakta, ortama kötü kokular yaymaya başlamakta, kombiniz daha sesli çalışmaya ve düzensiz sıcak su basıncı sorununa neden olmaktadır. Sizlerin bu tür problemleriniz varsa peteklerinizin ve kombinizin bakımlarının yapılma süresi gelmiş demektir. Detaylı bilgi için Ayda Tesisat  Keçiören Kimyasallı Petek Temizleme servisimizi arayabilirsiniz.

2020 Petek temizleme fiyatı

Petek Temizleme 
Makineli Petek Temizleme 
Kimyasallı Petek Temizleme

Keçiören Petek Temizleme Firması

Keçiören radyatör petek temizleme, 2020 petek temizleme fiyatı, Keçiören radyatör temizliği, Keçiören kombi petek temizleme, Keçiören tesisat yıkama, Keçiören evde petek temizleme, petek temizleme fiyatları, petek temizleme kimyasalı, Keçiören İlaçlı petek temizliği, Keçiören petek temizleme tavsiye, Keçiören tesisat temizliği,

Keçiören Petek Temizliği Yapan Usta

Atapark petek temizleme, kuşcağız petek temizleme, bağlarbaşı petek temizleme, Etlik petek temizleme, Esertepe petek temizleme, yayla mahallesi petek temizleme, İnçirli petek temizleme, ondokuz mayıs petek temizleme, aşağı eylence petek temizleme, Yükseltepe petek temizleme, ufuktepe petek temizleme, kalaba mahallesi petek temizleme, aktepe petek temizleme, tepebaşı petek temizleme, pınarbaşı petek temizleme, yayla mahallesi petek temizleme,

ANKARA PETEK TEMİZLEME

Keçiören Petek Temizleme