Keçiören Petek Temizleme

Kimyasallı Petek Temizleme

Petek tesisatı, pas kireç ve çamurlaşma sebebi ile kirlenmekte ve tıkanmaktadır. Tıkalı petek tesisatında su devir daimi yeterli şekilde sağlanmadığı için peteklere ısı eşit dağılmamakta, Petek temizleme ilacı, petek temizleme makinesi yardımı ile kullanılır. Petek temizleme kimyasalı, peteğin iç duvarlarına yapışmış olan kireç ve balçık tabasına nüfuz eder. İlacın asit özelliği sayesinde petek çeperine yapışmış inatçı pas, kireç tabakasının kısa sürede sökülmesini sağlar.
Keçiören petek temizleme

Peteklerin Altı Isınmıyor

Kış mevsiminde peteğin altı ısınmıyor şikâyeti ile çok sık karşılaşırız. Soğuk havada kombiyi çalıştırma ihtiyacı hissettiğimiz için, peteklerin üstü sıcak altı soğuk olduğunu bu zamanlarda fark ederiz petek ısınmıyor veya peteğin altı ısınmıyorsa bu bir sorun olduğu anlamına gelir.. Kalorifer petekleri, kombinin devir daim yaptığı sıcak suyun odaları ısıtmasını sağlarlar.
şimdi ara

Peteklerin Temizliği Nasıl Yapılır?

Peteklerin temizlenmesi, çoğu kişinin sandığı gibi petekler sökülerek yapılan bir işlem değildir. Ayrıca hiçbir tadilat veya dağınıklıkta söz konusu değildir. Gelen ekipler sadece banyonuzu kullanırlar. Petek temizleme makinesi, banyonuzda havlupana bağlanır. Kombiye giriş vanaları kapatılır. Bütün peteklerin giriş vanaları kapatılır. Sadece temizliği yapılacak olan peteğin giriş ve çıkış vanası açık bırakılır. Daha sonra makine çalıştırılarak petek temizlenir. Makine, su ve kimyasal yardımı ile peteklere basınçlı suyu göndererek petek içindeki bütün tortuları temizler. Bu işlem sırayla bütün peteklere uygulanır. 
Petek temizliği hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz. 
Petek temizliği yapıldığında ortalama bir metre radyatör için 8 litre su kullanılır. Bir dairede 7 radyatör bulunursa, 60-70 litreye yakın su kullanılır. Yedi radyatörü olan bir daireye yaklaşık bir litre petek temizleme kimyasalı kullanılır. Petek temizleme makinesinin deposuna su ile birlikte petek temizleme ilacı ilave edilir. Ayrıca yaklaşık olarak 30 dakika tesisat sisteminde dolaşması sağlanır. Böylece tesisat sistemi içinde bulunan bütün yabancı cisimler ve tıkalı bölgeler kimyasal ilaçla açılmış olur. kimyasallı petek temizliği keçiören servisimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz

kimyasallı petek temizleme

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır?

petek temizliği yapılması iki yılda gerçekleşir. Temizlenmeyen peteklerde ısınma sorunu başlar altı ısınmayan az ısınan petekler sorunları nedeniyle genel olarak kimyasallı petek temizliği yapılamaktadır. Temizlenmeyen peteklerde sistem içerisinde ki pisliğin zemine çökmesi ve burada sertleşmesine sebep olmaktadır. Bu durum peteklerin alt kısmının ısınmamasına az ısınmasına kombinin verdiği sıcaklığın peteklere yansımamasına bütün peteklerin eşit olarak ısınmamasına sebep olmaktadır. Kalorifer petek temizliği zorunlu bir uygulamadır. İşlem yapılmış peteklerde %30 doğalgaz tasarrufu %40 ısı artışı sağlanmaktadır

şimdi ara

Neden Kombi Petek Temizliği yaptırmalıyım? 

Kalorifer Petek Bakımı ve Kombi Petek Bakımının Avantajları Nedir?
Yakıt tasarrufu sağlar.
Peteklerin dengeli ve daha çabuk ısınmasını sağlar.
Kombinizin ve peteklerinizin ömrünü uzatır.
Kombinin gürültüsüz ve ekonomik çalışmasını sağlar.
Yakıt ta ve faturada tasarruf sağlar

Keçiören petek temizleme

Kombi tesisat peteklerimi ne zaman temizletmeliyim?

Keçiören Petek Temizleme Servisi olarak iyi ısıtan peteklere sahip olmanız için periyodik olarak en az 2 yılda 1 defa petek temizliği ve kombi bakımı yaptırmanızı öneriyoruz.
Aksi durumda peteklerinizde eşit sıcaklık dağılımının gerçekleşmemesi sonucu ısınma problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. 
Ayrıca kombiniz çalışırken zorluk çekeceğinden ömrü de kısalmış olacaktır.

Kullanmakta olduğunuz petekler zamanla kirlenmekte, alt ya da üst kısımlarında ısınmayan bölgeler ortaya çıkmakta, ortama kötü kokular yaymaya başlamakta, kombiniz daha sesli çalışmaya ve düzensiz sıcak su basıncı sorununa neden olmaktadır.
Sizinde bu tür problemleriniz varsa peteklerinizin ve kombinizin bakımlarının yapılma süresi gelmiş demektir.
Detaylı bilği için 
Ayda Tesisat  - Keçiören Kimyasallı Petek Temizleme servisimizi arayabilirsiniz.

Temizlik detayı
Petek Temizleme 
Makineli Petek Temizleme 
Kimyasallı Petek Temizleme
tıkanmış kombi filitresi

Temizlik detayı

Petek Temizleme Hizmetlerimiz

Keçiören radyatör petek temizleme, Keçiören radyatör temizliği, Keçiören kombi petek temizleme, Keçiören tesisat yıkama, Keçiören kombi petek temizliği, Keçiören petek temizleme, Keçiören petek temizleme yıkama, Keçiören evde petek temizleme, Keçiören petek temizleme fiyatları, Keçiören petek temizleme kimyasalı, Keçiören petek temizleme ilacı, Keçiören petek temizleme yorumları, Keçiören petek temizleme tavsiye, Keçiören radyatör temizleme, Keçiören tesisat temizliği, Keçiören petek temizleme videoları,

Servis bölgelerimiz

Atapark petek temizleme, kuşcağız petek temizleme, bağlarbaşı petek temizleme, Etlik petek temizleme, Esertepe petek temizleme, yayla mahallesi petek temizleme, İnçirli petek temizleme, ondokuz mayıs petek temizleme, aşağı eylence petek temizleme, Yükseltepe petek temizleme, ufuktepe petek temizleme, kalaba mahallesi petek temizleme, aktepe petek temizleme, tepebaşı petek temizleme, pınarbaşı petek temizleme, yayla mahallesi petek temizleme,

Keçiören Petek Temizleme