Patlak Boru Tamiri Ankara

Patlak Boru Tamiri Nasıl Yapılır?

Ankara patlak Boru Tamir servisi, Patlayan su borusu tamiri için teknolojik cihaz ve deneyimli usta olması gerekir. Cihazın gösterdiği hedef doğrultusunda uzman ekip patlak boruyu noktasal tespit yapılarak kolayca tamirini yapılacaktır. Patlayan su borusu tamiri için yapılan yanlışlardan biri teknolojik aletlere sahip olmayan bir mahalle su tesisatçısını çağrılarak iş yaptırmaktır. Tesisatçı Patlayan borunun yerini tahmin üzerinden şüphelendiği yeri kırmaya başlayacak bu tip tesisatçılar boş yere masraf açacak ve çok daha ucuza yaptıracağınız su patlağını yüklü tadilat masrafları çıkararak çözmeye çalışacaktır. Alt katınızdaki dairenin banyo tavanından su damlıyorsa Tesisatçı banyo tavanı damladığı için ilk olarak sizin banyonuzun tabanını kıracaktır. Alt kat banyosundan su damlaması, üst kat banyosundaki bir boruda patlak olduğu anlamına gelmez. Kalorifer tesisatının koridordan geçen bir borusunda patlak olması durumunda, su banyonuza kadar gelerek oradan damlatıyor olabilir.
Ankara patlak boru tamiri

Patlayan Su Borusu Nasıl Tespit Edilir?

Patlayan su boruları tesisatınızdaki pimaş borularında, demir boruda, plastik boruların kaynak yerlerinde patlak oluşabilir. Su boruları fayans ve parke altında olduğu için patlayan su borusunun nereden patladığını görmek imkânsız olmasa da, Ancak tesisat sektöründeki gelişmeler sayesinde patlak su borusu tespiti oldukça kolay şekilde yapılmaktadır. Gelişmelere ayak uydurmuş, teknolojiden faydalanan AYDA TESİSAT patlayan su borusu tespitinde termal kamera, akustik dinleme cihazı, nem ölçerler yardımıyla sizlere hizmet vermektedir. Bu yöntemlerle patlak su borusunun kırmadan bulunur.
şimdi ara

Patlak Demir Boru Tamiri Nasıl Yapılır?

Demir borular betonun içerisinde kaldığı için, borunun herhangi bir yerinde demirboru delinmesi meydana geldiğinde boruda çürüme oluşur. Çürüyen boruda yumuşak bir yapı ile karşılaşıldığı için boruyu sökmek imkansızdır. Ancak sökerek tamir yerine demir boru deliği tamir takımı ile yada Sun-fix denilen kimyasal ile borunun patlak bölgesinin deliğini kapatılarak tamir edilir. Boruda oluşan deliğin olduğu kısmı tel fırça veya zımpara ile temizleyin. Borunun patlayan noktasına yapıştırmadan önce, sarı ve yeşil renklerdeki macunu, elinizde yuvarlayıp birbirine karıştırın. Borunun patlayan noktasına yapıştır. Sun-fix ve demir boru tamir takımı ile patlayan demir borularda tamir olanağı çok yüksektir.

Kırmadan Patlak Kalorifer Borusu Tamiri Nasıl Yapılır?

Kalorifer tesisatları üzerinde patlayan boruları tamir etme Dr. Reep dediğimiz kimyasal ilaçla ile kolaylıkla yapılmaktadır. Uygulamaya başlamadan önce kalorifer tesisatının içerisi temizlenmelidir. Daha sonra radyatörün içinden kimyasal sıvıyı ekleyerek kombiyi çalıştırın. Belli bir süre sonra patlak borunun kırmadan tamir olduğunu göreceksiniz.

Patlak Plastik Su Borusu Nasıl Tamir Edilir?

Zeminin altında bulunan plastik su boruları genelde kaynak yerlerinden su kaçırmaktadır. Bu patlağı kırmadan tamir etmek mümkün değildir. Cihazla patlayan borunun yer tespiti yapıldıktan sonra, patlağın üzerindeki bölüm kırılarak sökülür. Plastik kaynak makinesi ile borunun patlayan yeri tamir edilir. Cihazla patlak boru tespiti yaptırmak sizi ekstra tadilat masraflarından kurtaracaktır.
patlak su borusu nasıl tamir edilir

Pis Su Gider Boru Tamiri nasıl yapılır?

Tamiri en zor olan pis su gider boruları. Fazla yer kırılmasını istemiyorsanız kamerayla görüntüleme yaparak boru içinde kırık noktanın yeri tespit edilmelidir. çatlak yada kırık gider borularını tamir etmek için pvc boru parçası ile Sunfix yada tanğit denilen yapıştırıcı kullanılarak tamiri yapılabilir. Ancak bu tamiratın bir süre sonra tekrar gerekeceğini düşünüyorsanız yeni gider borusu kullanılarak değişim yapabilirsiniz. Patlak Boru Tamiri Ankara Firması olarak patlak boru tamirini cihazla tespit ederek en az tadilat masrafıyla çözmektedir.
şimdi ara
Makineli Patlak boru tamiri yapan firma olarak sadece Ankara ilinde hizmet veriyoruz. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak, illerinden lütfen iletişim kurmayınız. Ankarapatlak boru tamir servisi.

Patlak Boru Tamiri Ankara
Bizi Arayın
Whatsapp