Musluk Tamiri | Batarya montajı nasıl yapılır?

Aç Kapa Musluk Batarya Fiyatları

Aç kapa musluk, Batarya fiyatları marka ve modeline göre değişiklik göstermektedir.

Aç Kapa Batarya Tamiri ve Montajı

Eskimiş, yıpranmış ya da uzun süredir değiştirilmemiş musluklar bir süre sonra akıtmaya veya damlatmaya başlayabilir. Bu gibi can sıkıcı durumlarda eve bir tesisatçı çağırarak musluğunuzu tamir ettirebileceğiniz gibi aşağıda detaylandırdığımız yöntemler ile damlayan musluk probleminizi kendiniz de çözmeyi deneyebilirsiniz. Aç kapa musluk ve batarya olarak bilinen mix bataryaların tamiri  uzmanlık gerektir. İlk etapta ana su vanası kapatılır. Aç kapa musluğun gövdesindeki kırmız ve yeşil (sıcak soğuk) renkteki klipsler sökülür. Daha sonra uygun tornavida ya da alian ile vidalar söküldükten sonra bataryanın kolu yukarı tarafa gelecek şekilde çekip çıkarılır.
Kartuşun üzerindeki somunu kurbacık anahtarı ile sökerek kartuş yerinden çıkarılır. Yeni kartuş takılarak, batarya toplanır. Tamir için kullanacağımız batarya kartuşları bataryanın markasına göre servislerden alınmalıdır. Başka kartuşları yâda markasız kartuşları kullanmanız mümkün değildir
bizi arayın

Musluk Contası Nasıl Değiştirilir?

Uygun bir tornavida aracılığıyla musluk kapağını çıkartın. Kapağı açmak, Sonraki aşama salmastra adı verilen sarı pirinç rengindeki parçacığı çıkartmak. Bunun için bir 17 numara anahtara ihtiyacınız olacaktır. Anahtarı döndürüp parçayı çıkartıp, contayı da tornavida ile yerinden çıkarttığımızda yeni contayı yerine yerleştirip aynı işlemleri tersten yaparak musluğu eski haline getirebilirsiniz.

Musluk Tamiri | Batarya Tamiri

Şebeke su vanasını kapatma işlemini gerçekleştirdikten sonra soğuk-sıcak (kırmızı-mavi) su göstergesi olan kısmı tornavida aracılığıyla gevşetip yukarı doğru çekerek çıkartın. Aç-kapa bataryalar daha hassas olduğundan musluğunuza çok daha nazik davranmalısınız. Karşınıza çıkan somun parçacığı çıkartmak için İngiliz anahtarı kullanın. Şimdi ise karşınıza batarya kartuşu adı verilen parçacık çıkacak. Eğer aç-kapa musluğunuza uygun olan parçacığı aldıysanız, zaten elinizde de olan yeni parçacık bunun aynısı olacaktır. Artık sadece yeni parçacığı yerleştirip tekrar aynı işlemleri tersten yapmaya ve vananızı açarak sorunun giderilip giderilmediğini kontrol etmek kaldı.
MUSLUK TAMİRİ

Musluk Nasıl Takılır? 

Sorunun musluk değişimi olduğu durumlarda İngiliz anahtarı ve tornavidanın yanı sıra teflon adı verilen ince şerit ve size uygun musluk başına ihtiyacınız vardır. Bu durumda yapmanız gereken İngiliz anahtarı aracılığıyla musluk başını komple yerinden çıkartmak. Almış olduğumuz yeni musluk başının etrafına ince şeridi (teflonu) sardıktan sonra aynen yerine takıyoruz ve tornavida aracılığıyla sabitliyoruz. Vanayı açıp kısa bir süre bekledikten sonra eğer profesyonel yardım almanızı gerektirecek kadar büyük bir sorun yoksa musluğunuz olması gerektiği gibi çalışmaya başlayacaktır. Musluk Tamiri | Batarya montajı nasıl yapılır? sorusunun cavaplarını sitemizde bulabilirsiniz. Ankara batarya nontajı, batarya tamiri, musluk cokta değişimi, musluk montajı, lavabo bataryası montajı, banyo bataryası, Ankara evye bataryası değiştirmek, batarya tamiri, musluk tamiri, klozet musluğu nasıl değişir.
bizi arayın
musluk batarya montaj servisi olarak sadece Ankara ilinde hizmet veriyoruz. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak illerinden lütfen iletişim kurmayınız. 

Musluk Tamiri | Batarya montajı nasıl yapılır?
Bizi Arayın
Whatsapp