Mersin Petek Temizleme

Mersin Kimyasallı Petek Temizleme Servisi

Mersin Makine ve kimyasal ile petek temizliği, kombiden sonraki kalorifer tesisatı petek temizleme kimyasalı ile makine eşliğinde temizlenmesidir. Çoğunlukla peteklerde sıcaklık tam olarak iletilmediğinde, peteklerin havası alınarak bu sorunun ortadan kalkacağı fikri yaygındır. Peteklerin havasını alarak peteklerden verim almak mümkün değildir. Bunun sebebi tesisatın kapalı devre çalışması ve bu esna içerisinde Daimi dolaşımda olan suyun, korozyon oluşumu, tortu, kireç, pas oluşumu, kullanıma bağlı olarak da çamur balçıklar oluşturmaktadır. Kirli su, tesisat içerisinde olduğu müddet zarfında, kapalı devrede hat içerisi çamur halindedir. Vakit ilerledikçe kapalı devrede oluşan çamur boru ve petek içerisinde pas katmanı oluşturmaktadır. Mersin Kalorifer tesisatı petek temizliği bu durumların ortadan kalkması için yapılması şart olan elzem uygulamadır.

Mersin petek temizliği

Kalorifer Peteklerinin Altı Isınmıyor

Kombinizi yüksek derecelerde çalıştırmanıza rağmen yüksek doğalgaz faturaları ödüyorsanız, kombi ve peteğiniz için bakım ve temizlik vakti gelmiştir. Günümüzde artık her yerde kalorifer ve kombi kullanımı mevcuttur. Kullanılan bu sistemlerde bazı dikkat edilmesi gereken işlemler bulunmaktadır. Öncelikle ısınma sorunlarıyla karşılaşmamak için petek temizliği ve kombi petek bakımı belirli aralıklarla yapılmalıdır. Petek temizliği ve bakım süresi dolmadan Mersin'de petek temizliği yapan firmamızla iletişime geçip detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Peteklerin Altı Neden Isınmıyor?

Peteklerin altı neden ısınmaz, Pas ve kireçlenmeden kaynaklı petek kanallarının zamanla tıkanmasına sebep olduğundan, kombiden gelen sıcak su petek içerisinde dolaşımda bulunamaz. Bu süreçte meydana gelen pis katman ısının peteklere iletilmesinde büyük Mâni oluşturmaktadır. Peteklerin ısınmasında Mesele teşkil ettiğinden petek yüzeylerinde ısınma sağlanamaz. Petek üstü ısınırken alt tarafı ısınmaz ılık veya soğuk kalır. Bu durumda kimyasal ilaçla ve cihazla kalorifer tesisatı petek temizliği yaptırmanın zamanın geldiği anlaşılır. Kimyasal ilaç ile petek temizleme yöntemi ile petek ve tesisat içerisinde bulunan çamurlaşmış su dışarı sökülerek atılmaktadır.

mersin petek temizleme

Petekler Nasıl Temizlenir

Makineli İlaçlı Petek temizleme yöntemi tek noktadan, petekler sökülmeden temizlenmektedir. Petek Temizleme Makinesi evinizin banyosunda bulunan petek tesisatına bağlanarak peteklerin içi basınçlı su ve Petek temizleme Kimyasalı ile yıkanmaktadır. Bu yıkamada pas ve kirecin çözülerek dışarı atılması sağlanır.

Peteklerin Isınmama Sebepleri

Kombiye yakın olan petek ısınıyor ama uzaktaki peteklerin bir kısmı ısınmıyorsa, Reglaj ayarı yapılmalıdır. Bu ayarlama sorununuzu çözecektir. Kombi filtresinin tıkanması sonucu da peteklerde ısınma sorunu yaşanmaktadır. Kalorifer peteklerinden sadece bir tanesi ısınmıyorsa, peteklerde hava olabilir. Bu durumda, peteğin havası alınmalıdır. Havası alındıktan sonra da peteğin yarısı ısınmıyorsa, petek içinde tortulaşma sonucu su döngüsü kısmen gerçekleşmiyordur. Bu durumda peteğin temizlenmesi gerekir.
şimdi ara

Mersin Doğalgaz Petek Temizleme

Evde petek temizliği ne kadar zamanda biter?
Doğalgaz petek temizleme, yapılma süresi minimum 1 saat kadar sürmektedir. Bu zamanlama kirlilik durumuna göre uzayabilir. Mersin Petek temizleme servisi olarak kullandığımız cihaz ve kimyasal profesyonel olarak kullanılan makine ve kimyasallardır.

tıkalı kombi filtresi temizleme

Mersin Merkezi Sistem Kalorifer Petek Temizleme

Kalorifer Sisteminde yoğun halde dolaşan tortular, suyun spiral çizerek dönen ısı iletim kat sayısını ve pompa verimini düşürür. Dolayısıyla yakıt harcamasını da artırır. Örneğin bir radyatörden alınan kalori 700 iken 500 kaloriye düşerek, bunun sonucunda kombi daha çok çalışıp gaz tüketimini artıracaktır. Bu sebepten dolayı pas, tortu oluşumunu engellemek için petek temizliği yapılmalıdır. Kimyasallı Petek Temizliği mersin servisi olarak kullandığımız kimyasalın en önemli özelliği kalorifer suyu içerisinde dolaşan pas parçalarını mikro düzeye indirip, birleşmesini engellemesidir.

Ne Zaman Petek Temizliği Yaptırmalıyım?

Petekleriniz eski performansını yitirdiğinde, ısınma şikâyetleri yaşıyorsanız tesisatınızda tıkanıklık var demektir. Peteklerinizin az ısınma sebeplerinin %85`i tesisatınızdaki pas ve tortunun yol açtığı aşırı kirlenmeden kaynaklandığı için petek temizliği yapılır. Mersin Makineli petek temizleme servisimizi arayarak deneyimli ustalarımızdan yardım alabilirsiniz.

Petek Koruyucu Kimyasal Ne İşe Yarar?

Isıtma sistemine petek koruyucu kimyasal gereklimi?
Kombi petek Koruma kimyasalı, radyatör iç kanallarını, kolektör vanalarını, kombi içerisinde bulunan yanma odası ve kombi pompasını korumaktadır. Bu koruyucu kimyasal tesisat sistemini pas, tortu ve kireç oluşumundan korumaktadır. Koruyucu petek sıvısı iç bileşenleri itibari ile bazik özellikte olduğu için, kombi petek gibi ısınma sisteminde kaldığı süre boyunca sisteme zarar vermemektedir. 
Koruma kimyasalının ısıtma sistemine konulduğu zaman kısa sürede etkisini göstermektedir. Kombiniz çalıştırıldığında suyun döngüsüyle hareket halinde olan petek koruyucu sıvı peteklerinizi ve kombinizi korozyondan koruyacaktır. Sorunsuz kombi petek temizliği yaptıracaksanız ısıtma sistemi içerisine mutlaka kombi petek koruma kimyasalı eklenmelidir. Petek koruma kimyasalı kullanılan sistemlerde kullanılmayanlara göre ısı farkı açıkça görülmektedir. Ayda tesisat Mersin petek temizleme servisimizle iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

99 Tl'ye Petek Temizliği Yapılırmı?

Ucuz işçilik ve ucuz kimyasalların petekleri deldiği, kombiye zarar verdiğini biliyormuydunuz?
Bizi arayıp madur olduğunu söyleyen kişilerin birçoğu ucuz olduğu için internet üzerinden birileriyle anlaşıp peteklerini temizlettiğini ve ısınamadıklarını, Bazıları ise temizlik işlemi esnasında peteklerin delinerek su aktığını söylüyorlar. Firmamızdan giden ekipler petek temizleme işlemine başladığı zaman, müşterimizin gördükleri manzara karşısında kandırıldıklarını anlıyorlar. Uzun yıllardır bu sektörde olan AYDA TESİSAT petek temizleme servisimiz yapmış olduğuz gözlemlere istinaden bazı tesisat firmalarının ve tesisat ustalarının daha çok para kazanmak adına ucuz ve ne olduğu belli olmayan petek temizleme kimyasalı kullanarak ısıtma sistem temizliği yaptıkları zaman kombi petek sistemine zarar verdiklerini görmekteyiz.

Petek Temizliğinin Yararları Nelerdir?

  • Kombinizi düşük derecede yakmanız durumunda Peteklerden daha yüksek ısı sağlanacaktır.
  • Kombiye yakın ilk petek ve uzak olan son petek eşit ısınacaktır.
  • Petekler içerisinde oluşan pas, kir, tortu kombi pompasını ve filtreleri tıkaması önlenecektir.
  • Kombi gürültüsüz ve ekonomik mod da çalışacaktır.
  • Pas ve tortu önleyici kimyasallar sayesinde peteklerde korozyon oluşumu engellenecektir.

petek temizleme makinesi

Mersin'de Petek Temizliği Yapan Firma

Petek temizliği yaptırmak sistem içerisinde bulunan suyun sorunsuz dolaşmasını sağlamaktadır. Dolayısıyla daha verimli ısınmanızı sağlamaktadır. Petek kanallarınızın içinde biriken balçıklı suyun peteklerin alt taraflarına devir daim yapmasını engeller kombinizin derecesini artırdığınız halde petekleri ve odayı ısıdamassınız. Bu durumda petek temizliği yapılması zorunlu ve faydalı bir uygulamadır. Ayrıca radyatörlerde termostattik vana kullanıldığı takdirde %14 civarında tasarruf yapılabilir. Termostattik vanalar üzerinde oda sıcaklığının %1 derece düşürülmesi yaklaşık %7 tasarruf anlamına geliyor.

Mersin İlaçlı Petek Temizleme

İlaçlı Petek temizleme işlemi, bu alanda uzman olan deneyimli firmalar tarafından yapılmalıdır. Petek temizliği amatör şekilde yapıldığında, kalorifer peteklerinin iç döşemesine ve kombi iç malzemelerine zarar verebilecek sorunlara yol açmaktadır. Mersin petek temizliği Servisimiz, Mersin ve merkez ilçelerinde en kaliteli hizmeti vermek için 7/24 hizmetinizdedir. Petek Temizleme uygulaması hakkında bilgi edinmek için bizi arayabilir, ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.
şimdi ara

Mersin Petek Temizleme Fiyatları

2020 Mersin kalorifer petek temizleme fiyatları, Kalorifer, petek, Radyatör Tesisatı Temizleme fiyatları, petek sayısına göre ve peteğin marka, modeline göre fiyat aralığı değişmektedir. Alüminyum petek temizleme, döküm kalorifer petek temizleme ve panel kalorifer peteklerin temizliği, daha uzun işçilik gerektirdiği için fiyatta farklılık göstermektedir.
Not: Sizlere makinesiz, ilaçsız, kimyasal sız petek temizliği yapacağını söyleyen kişilere inanmak yerine önce MAKİNESİZ PETEK TEMİZLEME makalemizi okuyunuz.

Mersin Petek Temizleme Firması

mersinde petek temizliği yapan firma, Mersin radyatör petek temizleme, Mersin radyatör temizliği, kombi petek temizleme, tesisat yıkama, kombi petek temizliği, petek temizleme, Mersin petek temizleme yıkama, Mersin evde petek temizleme, petek temizleme fiyatları, Mersin petek temizleme kimyasalı, petek temizleme ilacı, petek temizleme yorumları, petek temizleme tavsiye, radyatör temizleme, Mersin tesisat temizliği, petek temizleme videoları, kimyasallı petek temizleme, makineli petek temizleme, petek temizleme servisi, peteklerin altı ısınmıyor,

Mersin Petek Temizliği Yapan Usta

Tarsus petek temizleme, Toroslar petek temizleme, Akdeniz petek temizleme, Yenişehir petek temizleme, Mezitli petek temizleme, Erdemli petek temizleme, Pozcu petek temizleme, Soli petek temizleme,

Mersin Petek Temizleme
Bizi Arayın
Whatsapp