Merkezi Isıtma Sistemi Temizliği Bakımı

Merkezi Sistem Petek Temizliği

Merkezi ısıtma sistemiyle ısınan dairelerin, ödediği faturaların giderek kabarması, ısınmayan odaların sayısında artış olması, sistem temizliğinin geldiğini göstermektedir. Merkezi ısıtma sistem temizliği yapılırken, oluşan pas ve kireç oranına göre kimyasal miktarı hesaplanarak kalorifer ısıtma sistemi temizlenmeli ve bakımı yapılmalıdır. Sistem temizliği yapıldıktan sonra eskisinden daha iyi ısı performansı elde etmek mümkündür. 3 yılı aşan ısıtma sistemlerinde mutlaka temizlik yapılmalıdır. Merkezi ısıtma sistemlerinde tesisat temizleme işlemi bireysel olarak yapılmaz.
kazan temizleme

Merkezi Isıtma Sistemi Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Merkezi Isıtma Sistem Temizliği, Merkezi ısıtma sisteminin temizliği kazanın temizlenmesi ile başlanır. Daireler içerisinde devir daim yapan Sıçak su, tortu pas ve kireçleri kazanın alt kısmına biriktirmektedir. Sonrasında daire içinde de petek temizliği yapılmaktadır. Dairelerde petek temizliği yapılırken daire içinde hiçbir tadilat ve dağınıklık söz konusu değildir. Daire içerisinde Petek temizliği için sadece banyoda bulunan havlupan dan temizlik yapılır. Havlupanın giriş çıkış borularına, petek temizleme makinesinin hortumları bağlanır. Temizlenecek olan petek dışında, daire içindeki bütün peteklerin giriş çıkış vanaları kapatılır. Petek temizleme işlemi başlar. Temizleme kimyasalını petek içerisinde devir daim yapması ile peteklerin çeperine yapışmış paslar ve katmanlaşmış kirler sökülerek dışarı atılır. Bu işlem sırayla bütün dairelere uygulanır. Temizlik işlemi bittikten sonra, merkezi ısıtma sisteminin suyu doldurulur, tesisat ve peteklerin havaları alınarak sonlandırılır.
bizi arayın

Kazan ve Kalorifer Petekleri Ne Zaman Temizlenmeli

Kullanmakta olduğunuz merkezi sistem peteklerin alt yada üst kısımlarında ısınmayan bölgeler varsa, musluklardan az yada hiç su gelmiyorsa, siyah yada koyu kahverengi pis su geliyorsa, kazan sistemi normale göre sesli çalışıyor veya sıcak suyunuz düzensiz olarak geliyorsa, petek ler ısınmıyor veya yerden ısıtma sistemlerinde bölgesel ısınma problemleri yaşanıyorsa petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir.
Merkezi Isıtma Sistemi Temizliği Bakımı

Merkezi Sistem de Peteklerinin Altı Isınmıyor

Bina kalorifer sisteminin yüksek derecelerde çalıştırmanıza rağmen merkezi sistem de evinizi ısıtamıyorsanız merkezi sistem temizliği yaptırma zamanı ve temizlik vakti gelmiştir demektir. Günümüzde artık her yerde kalorifer ve kombi kullanımı mevcuttur. Kullanılan bu sistemlerde bazı dikkat edilmesi gereken işlemler bulunmaktadır. Öncelikle ısınma sorunlarıyla karşılaşmamak için petek temizliği ve merkezi sistem kazan bakımı belirli aralıklarla yapılmalıdır. Petek temizliği ve bakım süresi dolmadan Ankara da kalorifer sistem temizliği yapan firmamızla iletişime geçip detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Peteklerin Altı Neden Isınmaz

Kalorifer peteklerinin altı neden ısınmaz, Pas ve kireçlenmeden kaynaklı petek kanallarının zamanla tıkanmasına sebep olduğundan, kazan dan gelen sıcak su petek içerisinde dolaşımda bulunamaz. Bu süreçte meydana gelen pis katman ısının peteklere iletilmesinde büyük Mâni oluşturmaktadır. Peteklerin ısınmasında Mesele teşkil ettiğinden petek yüzeylerinde ısınma sağlanamaz. Petek üstü ısınırken alt tarafı ısınmaz ılık veya soğuk kalır. Bu durumda kimyasal ilaçla ve cihazla kalorifer tesisatı petek temizliği yaptırmanın zamanın geldiği anlaşılır. 

Temizlik detayı
Petek Temizleme 
Makineli Petek Temizleme 
Kimyasallı Petek Temizleme

Merkezi Sistem Petek Temizliği

Ankara merkezi sistem kalorifer temizliği, merkezi ısıtma nasıl temizlenir, merkezi ısıtma bakımı, merkezi sistem petek temizliği, merkezi ısıtma petek temizliği, merkezi ısıtma kazan temizliği, kazan temizliği, kazan dairesi temizliği, kazan temizliği, Merkezi Isıtma Sistemi Temizliği Bakımı. kazan sistemi temizliği, kaskat sistemiz temizleme, kaskat petek temizleme.
bizi arayın
Merkezi kalorifer petek temizleme servisi olarak sadece Ankara ilinde hizmet veriyoruz. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak, illerinden lütfen iletişim kurmayınız. Ankara merkezi sistem temizliği.

Merkezi Isıtma Sistemi Temizliği Bakımı
Bizi Arayın
Whatsapp