Kombiye Su Basma Nasıl Yapılır

Kombiye Su Basmak - Kombiye Su Doldurmak

Kombiye su basma işlemi her zaman yapılan bir işlem değildir. Kalorifer tesisatı içerisinde bulunan suyun basıncı 1 barın altına düştüğü zaman, kombiye su basma işlemi yapılması gerekir. Kombi güvenlik açısından su basıncı 1 barın altına düştüğü zaman çalışmayı durdurur ve arıza uyarısı vererek sistemin korunmasını sağlar.

Kombilerde İdeal Su Basıncı Nedir

Kombi su basıncı kaç bar olmalı, Kombilerde basınç göstergesi bulunur ve bu gösterge 0 ile 4 bar arasındadır. Kombilerin en iyi performans ile çalışabilmesi için teknik servisler tarafından önerilen su basıncı, 1.5 bardır. Kombilere fazla su basılması durumunda, cihaz emniyet ventilini açarak fazla suyu, tahliye hortumu aracılığıyla boşaltmaktadır.

Kombi Su Dolumu Nasıl Yapılır

Eca kombi su doldurma vanası nerede, Kombinin altında sağ tarafta beyaz büyük bir vana bulunur. Bu vanayı açarak eca kombi su basma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.
Ariston kombi su dolumu nasıl yapılır, Kombinin altında sağ tarafta bulunur. Rengi mavidir bu vanayı açarak su dolumu yapa bilirsiniz.
Baymak kombi su doldurma vanası nerde, Kombinin sağ altında mavi renkte vana bulunur bu vanayı açarak su dolumu gerçekleştirebilirsiniz.
Demirdöküm kombi su basma, işlemi kombinin altında sağ taraftan bulunan siyah Vanadır. Buradan su basabilirsiniz
Bosch kombi su basma, vanası kombinin sol altında kombi borularının arkasında kalmaktadır. Kombiye buradan su basabilirsiniz.

Kombinin su seviyesinin düştüğünü ancak basınç göstergesinden öğrenebilirsiniz.

Kombilerde Su Dolum Vanası Nasıldır

kombi su dolum vanası

kombilerde su dolum vanası

Neden Kombi Su Eksiltiyor?

İki ayda bir defa kombinin suyunun azalması olağan bir durumdur. Ancak sık sık kombinin suyu azalıyorsa, kalorifer tesisatında su kaçağı olabilir. Kalorifer tesisat kaçaklarında su basıncı düşük olduğu için su kaçakları kolay tespit edilemez. Eğer sürekli kombiye su basma işlemini gerçekleştiriyorsanız Ayda tesisat sukaçak servisimizle iletişime geçmelisiniz.
bizi arayın

Kalorifer Su Kaçağı Nasıl Tamir Edilir?

Firmamız kalorifer tesisatında oluşan su kaçaklarını kırmadan teknolojik cihazlarla bulmaktadır. Termal kamera ile kalorifer tesisat borularını tamamını tek tek kontrol ederiz. Kalorifer borularında su kaçağı varsa, termal kamera sayesinde kolaylıkla tespit edilirAyrıca kullanılan termal kamera sayesinde, peteklerinizde birikmiş olan tortu, çamur veya kireçlenmelerde tespit edilir ve isteğe bağlı kimyasallı petek temizleme işlemi uygulanır. Eğer sık sık kombinizin suyu azalıyorsa mutlaka bizimle iletişime geçiniz, en kısa sürede ekiplerimizi adresinize yönlendirelim ve su kaçağını bulup tamir edelim.

Kombi Su Basınc Sorunu

Kombiye su basma, demirdöküm kombiye su basma, ariston kombi su basma, kombiye nasıl su basılır, kombi su doldurma vanası nerede, peteklere su nasıl basılır, baymak kombi su basma, peteklere su basma, kombi su basıncı nasıl yükseltilir, kombiye su verme, kombi su basma vanası, su basma, kombiye su nasıl basılır, Alarko, Vailant, Viessman, Eca, Buderus, Ferroli, kombiye su basma, 

Kombiye Su Basma Nasıl Yapılır
Bizi Arayın
Whatsapp