Kombi Su Eksiltiyor Kırmadan Çözüm

Kombi Su Basıncı Neden Düşer?

Kombi sürekli su eksiltiyorsa, kalorifer borularında bir çatlak, delik yada bağlantı yerlerinde su kaşağı olabileceği anlamına gelir. Su eksiltmesine sebep olan sorunun bulunup onarılması gerekir. Ayda tesisat, termal kamera ile kalorifer borularındaki su kaçaklarını kırmadan tespit edip onarımını yapmaktadır.
KOMBİ SU BASINÇ GÖSTERGESİ

Kombi Neden Su Eksiltir?

Kombi içindeki suyun buharlaşarak kaybolması sonucunda 0.5 bar yada 1 bar kadar kombide su eksilmesi meydana gelir. Bazı durumlarda kombi bar göstergesi bozulur ve su basıncını yanlış göstere bilir, bar seviyesi düşükse ve kombi arızaya geçmemiş çalışmaya devam ediyorsa su basınç göstergesi bozuk olabilir. Kombi içerisinde bulunan genleşme tankının havası az yada patlaksa bu durumda su basınç göstergesinde yanılmalara sebep olur. Kombi su eksiltmesi esnasında kalorifer borularında su kaçağı da olabileceği anlamına gelmektedir. Kombi su eksiltmesinde karşımıza çıkan kalorifer borularında su kaçağı olmasıdır.
kombi su kaçak bulan firma

Kombi Sürekli Su Eksiltiyor

Kalorifer borularında  ısıtma hattında suyun basıncı düşük olduğu için su kaçakları genellikle küçük olur ve su kaçağı olduğunu fark edemeyebilirsiniz. Kalorifer borusu içerisinde basınç düştüğü için delik yerden su kaçırması da durur, sisteme su basıldığı zaman su kaçırmaya tekrar başlar.

Kombi Su Eksiltiyorsa Ne Yapılır?

Kombi su eksiltmesi arada bir oluyorsa olağan bir durumdur. Kombi sürekli su eksiltiyorsa, Ayda tesisat firmamızla iletişime geçerek deneyimli ustalarımızdan yardım ve destek alabilirsiniz. Firmamız kalorifer su kaçaklarını tespitini kırmadan etrafa zarar vermeden yapmaktadır.
şimdi ara

Kombi Su Kaçağı Tamiri Yapan Firma

Ayda Tesisat  Firmamız, kalorifer borularındaki su kaçaklarını termal kamera yardımı ile boruların tamamını inceleyerek kaçak bölgeyi tespit etmekteyiz. Kalorifer Su kaçağının olduğu yer onarım çalışması yapılacak kadar açılır ve tamiratı yapılır. Uzun süren tadilatlar söz konusu olmaz.

Kombi Su Eksiltiyor Kırmadan Çözüm
Bizi Arayın
Whatsapp