Dikmen Petek Temizleme

Dikmen Kimyasallı Petek Temizleme Servisi

Çankaya Dikmen Petek Temizleme, Kış mevsiminde peteğin altı ısınmıyor şikâyeti ile çok sık karşılaşırız. Soğuk havada kombiyi çalıştırma ihtiyacı hissettiğimiz için, peteklerin üstü sıcak altı soğuk olduğunu bu zamanlarda fark ederiz petek ısınmıyor veya peteğin altı ısınmıyorsa kalorifer sisteminde sorun olduğu anlamına gelir. Dikmen Petek Temizleme Servisi, petek temizliği yaptığımız sistemlerde kombiden gelen sıcak suyun peteklerde ısı artışı sağladığını ve altı ısınmayan, az ısınan petek şikayetlerinin ortadan kalktığını görmekteyiz.
Dikmen petek temizleme

Petek Temizliği Nasıl Yapılır - Peteklerin Altı Neden Isınmaz

Peteklerin temizlenmesi, sandığı gibi petekler sökülerek yapılan ya da petek havası alınarak yapılan bir işlem değildir. Ayrıca hiçbir tadilat veya dağınıklıkta söz konusu değildir. Dikmen petek temizleme servisimizden gelen ekipler sadece banyonuzu kullanırlar. Petek temizleme makinesi, banyonuzda havlupana bağlanır. Kombinin ve Bütün peteklerin giriş vanaları kapatılır. Sadece temizliği yapılacak olan peteğin giriş ve çıkış vanası açık bırakılır. Petek temizleme makinesi çalıştırılarak temizlik işlemine başlanır. Petek temizleme cihazı su ve kimyasal yardımı ile peteklere basınçlı suyu gönderip petek içindeki bulunan bütün tortuları parçalayarak temizler. Bu işlem sırayla bütün peteklere uygulanır. Petek temizliği hakkında daha detaylı bilgi almak için Dikmen petek temizleme servisimizi arayabilirsiniz.
şimdi ara

Petekler Isınmıyor Ne Yapmalıyım

Isınmayan doğalgaz peteği için ilk yapılması gereken vanalarını kontrol etmeniz. Vanalar saat yönünün tersine açılır. Eğer kapalıysa açarsanız petek ısınır. Kombi su basıncı kontrol edilir. Basınç belli bir seviyenin altına düşerse kombi arıza durumuna geçer. Kombinin göstergesine bakmayana kadar arıza durumunda olduğu fark edilmez. Petekleriniz hala ısınmıyorsa kalorifer burularında ve petek iç duvarlarında oluşan paslanmadan kaynaklı suyun geçiş kanallarında daralma, kombi filtresin de tıkanma oluşmuştur. Bu durum sizlerin müdahale edebileceği bir durum değildir. Dikmen petek temizleme firması ile iletişime geçmeniz durumunda en kısa sürede Dikmen de petek temizliği yapan ustamız bulunduğunuz yere gelip kimyasal la petek temizliği işlemine başlayacak ve oluşan bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

Dikmen Doğalgaz Kombi Petek Temizleme

Doğalgaz Petek temizliği ne kadar zamanda yapılır. Temizliğin yapılma süresi minimum 1 saat kadar sürmektedir. Petek temizleme işlemi peteklerin kirlilik durumuna göre uzayabilir. Dikmen Petek temizleme firması olarak kullandığımız cihaz ve kimyasal profesyonel olarak kullanılan makine ve kimyasallardır.

 Petekler Neden Az Isıtır

Kalorifer peteklerinden sadece bir tanesinin altı ısınmıyorsa, peteklerde hava olabilir. Bu durumda, peteğin havası alınmalıdır. Havası alındıktan sonra da peteğin yarısı ısınmıyorsa, petek içinde tortulaşma sonucu su döngüsü kısmen gerçekleşmiyordur. Bu durumda peteğin temizlenmesi gerekir.
Bazı durumlarda, petek bağlantıları yanlış bağlandığı için istenilen verim elde edilmeyebilir. Bağlantıların değiştirilmesi gerekir.
Düşük ihtimallerden biri de kalorifer peteğinin vanasında bulunan conta tıkanıklığa sebep ya da termostattık vana bozulmuş olabilir.
Kombiye yakın olan petek ısınıyor ama uzaktaki peteklerin alt kısmı ısınmıyorsa, Reglaj ayarı yapılmalıdır. Bu ayarlama sorununuzu çözecektir.
Kombi filtresinin tıkanması sonucu da peteklerde sıkıntı yaşanabilir. Kombi filtresi temizlenmesi gerekir.
Isıtma tesisatında bulunan bir kaçakta peteklerin altının ısınmamasına neden olabilir. Bu durumda termal kamera ile tesisat kontrol edilmeli ve kaçak tespit edilmelidir.

Dikmen petek temizleme servisleri

 

Kombi Petek temizliğinin faydaları Nelerdir

Dikmen Petek Kombi Temizleme Mülkünüzü daha verimli bir şekilde ısıtmaya yardımcı olur, böylece enerji maliyetlerini düşürür. Borularda ve radyatörlerde tıkanmaları temizler. Radyatörlerde ve dahili ısıtma elemanlarında korozyonu önlemeye yardımcı olur. Petekler oluşan soğuk noktaları yok eder. Kombi pompasının ses yapmasını önler. Isıtma sisteminizin yaşlandıkça ürettiği gürültüyü (kettling) azaltır. Kombinizin ömrünü uzatır.
Yeni bir kombi taktırıyorsanız, radyatör veya petekleri değiştiriyorsanız, herhangi bir pas, tortu kalıntısının yeni malzemeyi tıkamaması için önce kombi petek temizliğini yaptırmanızı öneririz.

şimdi ara

Dikmen Petek Temizleme Fiyatları

Dikmen petek temizleme servisimiz petek temizliği, kombi bakımı konusunda petek temizleme ücretlerini her geçen sene piyasa şartlarına göre ve daire ya da işyerinin büyüklüğüne veya petek sayısına göre belirlemektedir. Petek temizleme, kombi bakımı, yerden ısıtma sistemleri temizliği alanında, Teknolojik makine, araç -gereç ve ekipmanlarımızla uzun senelerin tecrübesi ile hizmet veriyor. Dikmen de petek temizleme ve kombi bakımı alanında önder firmalardan birisi olan Ayda Tesisat müşteri memnuniyet odaklı iddiamızı sürdürmekteyiz. Petek temizliği yaptırmadan önce Dikmen kombi petek temizleme servisimizle görüşebilir, kafanıza takılan tüm sorulara yanıt alabilirsiniz. Petek Temizliği Dikmen Servisimiz, kaliteli hizmeti vermek için 7/24 hizmetinizdedir. Petek temizleme fiyatları ve Petek Temizleme uygulaması hakkında bilgi edinmek için bizi arayabilir, ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Petek Temizliği Yapan Usta

Petek Temizleme 
Makineli Petek Temizleme 
Kimyasallı Petek Temizleme

Dikmen Petek Temizleme Firması

Çankaya Dikmen radyatör petek temizleme, Dikmen radyatör temizliği, Dikmen kombi petek temizleme, Dikmen tesisat yıkama, Dikmen kombi petek temizliği, Dikmen petek temizleme, petek yıkama, evde petek temizleme, Dikmen kaskat sistemi petek temizleme fiyatları, petek temizleme kimyasalı, petek temizleme ilacı, Dikmen tesisat temizliği, Dikmen baymak kombi petek temizleme servisi, Dikmen demir döküm petek temizleme servisi, Dikmen eca kombi petek temizleme servisi, Dikmen buderus petek temizleme servisi, Dikmen vailland petek temizleme servisi, Dikmen alarko petek temizleme servisi, Dikmen viessman petek temizleme servisi, Dikmen merkezi sistem kazan, petek, petek temizleme fiyatı ücreti,

ANKARA PETEK TEMİZLEME

Dikmen Petek Temizleme
Bizi Arayın
Whatsapp